למה אנחנו מעדיפים להמנע מקבלת החלטות?


הוצאתם המון כסף בעסק? זה לא אומר שאתם צריכים לדבוק בו. לתלמידים אסור להיכנס עם טלפון לכיתה? למה לא להכניס אותו לתוכנית הלימודים? פרופ' יוסי יסעור חיבר ספר על קבלת החלטות - ויש לו עצות מפתיעות בתחום

המשך לקרוא

תעשו את החשבון.. מה יותר משתלם?

לפי נתוני הל.מ.ס, שבדק את השכר הממוצע של בוגרי תואר ראשון (BA) במנהל עסקים לאחר שלוש שנות עבודה עולה כי: לבוגר BA במנהל עסקים מטעם המרכז הבינתחומי, יידרשו בממוצע 6 שנות עבודה (91 חודש), על מנת ל"סגור" את ההפרש בשכר הלימוד הפרטי הנגבה בבינתחומי לעומת שכ"ל המתוקצב הנגבה ברופין.

המשך לקרוא

זָרָזים לשחיתות בישראל - האם ניתן להקטינם, או אף לבטלם ובמה זה כרוך?

מלחמה בשחיתות היא תהליך ארוך הדורש שינויים רדיקאליים במבנה השלטוני, חינוך, תמריצים לצד הליכים שליליים והקטנת השליטה על מוקדי הכח. מה שהיה טוב למדינת ישראל לפני כשבעים שנה, חמישים שנה ואף לפני שלושים שנה, אינו מתאים למציאות הנוכחית.

המשך לקרוא

בוגרי רופין בכלכלה וחשבונאות במקום הראשון עם 96.2% הצלחה במעבר בחינת לשכת רואי חשבון!

הישגים מרשימים לסטודנטים בוגרי המחלקה לכלכלה וחשבונאות מהמרכז האקדמי רופין.  תוצאות בחינת ההסמכה בחשבונאות פיננסית- מועד סתיו 2016 שהתפרסמו מטעם מועצת רואי החשבון קובעות שתלמידי רופין מוליכים את הטבלה הארצית עם 96.2% הצלחה במעבר הבחינה (הרבה מעל הממוצע הארצי - 75%).

המשך לקרוא

נשים שעברו הגדלת חזה מרמות יותר

מאיה בורץ ואביבה ברונשטיין, סטודנטיות בתוכנית B.A מנהלים במרכז האקדמי רופין, בהנחיית פרופ' יוסי יסעור, שחזרו לאחרונה ניסוי של פרופסור דן אריאלי משנת 2010 והגיעו למסקנה כי: נשים שעברו הגדלת חזה, חובבות מותגים מזויפים ופחות משכילות, התגלו כמי שמרמות יותר כאשר הן נדרשו לדווח על תוצאות תרגילים פשוטים שפתרו.

המשך לקרוא

מה אנחנו מרגישים כשאנחנו קונים?

כיצד משפיעים הרגשות שלנו כצרכנים כלפי המוצא האתני של מוצר, על נכונותנו לקנותו? מחקר חדש של ד"ר יואל אסרף, מומחה לשיווק וראש ההתמחות לשיווק ועסקים בינלאומיים, בתכנית הMBA  של המרכז האקדמי רופין.

המשך לקרוא

בית הספר למנהל עסקים במרכז האקדמי רופין דורג במקום הרביעי בישראל מבין האוניברסיטאות והמכללות המלמדות את התחום

המגזין הכלכלי החשוב בעולם Forbes בדק, השווה ומצא: בית הספר למנהל עסקים במרכז האקדמי רופין דורג  במקום הרביעי בישראל מבין האוניברסיטאות והמכללות המלמדות את התחום

המשך לקרוא

20% מהאניות בנמל חיפה עומדות וממתינות סתם, זה עולה לנו כבר היום 80 מיליון ₪ בשנה

על פי מחקר חדש של ד"ר אריה סחיש – ראש תכנית המאסטר (MA) בלוגיסטיקה ושרשרת האספקה הגלובלית ברופין, "העלות השנתית למשק כתוצאה ממחסור בתשתיות לשינוע גרעינים בנמלים כיום מגיעה לכ־80 מיליון שקל לשנה", הנמלים החדשים המתוכננים לקום באשדוד ובחיפה לא תוכננו לקליטת תבואות מה שיגרום למחירי המזון בעתיד להתייקר.

המשך לקרוא