כולם מדברים START UP NATION. ואני חושב למה לא OCEAN NATION?

ראיון ריאליסטי עם פרופ' דב צביאלי דיקן הפקולטה למדעי הים, מתוך המגזין הימי של רשות הטבע והגנים מאת: שיר אייזן אתר רשות הטבע והגנים

 

"אנשים לא מבינים עד כמה העתיד של כולנו טמון בים", אומר פרופ' דב צביאלי, דיקן הפקולטה למדעי הים במכמורת. "אנחנו רק מגרדים את קצה הקרחון במחקר הימי והחופי, וממעטים להחשיב את הפוטנציאל שטמון בו לעתיד האנושות".

פרופ' דב צביאלי, דיקן הפקולטה למדעי הים במרכז האקדמי רופין

צילום: Maria Troyanker

המשך לקרוא

סיור חופים בפורטוגל –MA בניהול משאבי ים (ספטמבר 2022)

נפל בחלקי הכבוד והעונג להשתתף בסיור לימודי, בחופי פורטוגל, יחד עם חבורה מרתקת ידענית ולא צעירה במיוחד, של 24 סטודנטים, בוגרים ומלוים בתוכנית לימודי התואר השני בניהול משאבי ים של המרכז האקדמי רופין.

יומן מסע מאת: קובי יפרח

המשך לקרוא

מה הקשר בין סמנכ"לית בחברה למחזור מים, יזם ובעלים של חוות לגידול אצות ספירולינה, וטרינרית ראשית בפיקוד מרכז - צה"ל, רופאת משפחה ומנהל מעבדת מחקר ביוטכנולוגית בטכניון?

הפקולטה למדעי הים ברופין

התשובה: כולם אוהבי ים שהחלו את הקריירה התעסוקתית שלהם – בלימודים לא שגרתיים - מדעי הים.


ההסבר די פשוט – לרובינו הים משמש מקום לנפוש, להירגע, להשתזף, לשחק פריסבי. אנחנו לא רואים בו מקור אפשרי לתעסוקה עתידית. למעשה, הרבה מאוד תחומים יישומיים מתחילים בים

המשך לקרוא

על פני ימים רבים - מיומנו של ביולוג ימי

הספר 'על פני ימים רבים - מיומנו של ביולוג ימי', מאת ד"ר רמי קליין, מרצה בכיר הפקולטה למדעי הים של המרכז האקדמי רופין, מכיל כ- 350 צילומים תת-ימיים מרהיבים וטקסט בהיר וקולח, שיחד חושפים עולם תת-ימי עשיר ומרתק של טבע ימי ויצורים מופלאים החיים בו.

המשך לקרוא

כך זה נראה מסיפון הדפנה

שייטי צוות דפנה (נבחרת השייט של המרכז האקדמי רופין), ליאור כהן ונעם גרידיש שזכו במקום הראשון באליפות ישראל ליאכטות חולקים חוויות מהתחרות מזוית קצת שונה, הזוית הלימודית:

המשך לקרוא

"זיכרון של תמנון", מחקר פורץ דרך בפקולטה למדעי הים ברופין

מחקר פורץ דרך בבי"ס למדעי הים ברופין: "התמנון מלמד אותנו על תהליכי זיכרון ולמידה ביונקים, על תנועה רב-מימדית ועל חומרים כימיים ייחודיים בעלי תכונות שלא הכרנו".

קרן ISF , בחרה להעניק תקציב מחקר בסכום גדול של 320.000 ש"ח לשנה למשך 4 שנים למחקר מרתק הנערך במעבדות הפקולטה למדעי הים במכמורת, על ידי ד"ר טל שמרת וד"ר ניר נשר, שנושאו: " בחינת למידה ומנגנונים נוירופיזיולוגיים בתמנון, של המערכת הכימו טקטילית (מעבדת קלטים כימיים ותחושתיים באמצעות הזרועות) והשוואתה למערכת נוירופיזיולוגית מקבילה ונפרדת המעבדת מידע חזותי.

המשך לקרוא

לשנות את העולם בגל אחד כל פעם

אינה ברוורמן, יזמית ושותפה במיזם האנרגיה "אקו ווייב" סיפרה בכנס TEDX Ruppin על תחנת הכוח הראשונה המונעת בכח הגלים, שחנכה לאחרונה בגיברלטר, ועל הקשר בין תשוקה לאנרגיה.

המשך לקרוא