לאדיפוס אין גיל - פסיכותרפיה בזיקנה

השבוע התקיים יום עיון לזכרו של פרופ' ג'קי לומרנץ בנושא פסיכותרפיה בזיקנה אשר התקיים בחסות התוכנית לMA בפסיכולוגיה קלינית של הבגרות והזיקנה של המרכז האקדמי רופין ובחסות החברה לפסיכיאטריה של הזיקנה. יום העיון כלל הצגת תיאורי מקרה ועבודות טיפול משלל מרפאות פסיכוגריאטריות מובילות בארץ.

המשך לקרוא

"הסיעוד הוא מקצוע המספק בעולם בזכות השילוב בין ערכים, טכנולוגיה, אקדמיזציה ומנהיגות מקצועית"

ד"ר קרן גרינברג מהמרכז האקדמי רופין: "הפיכת הסיעוד לפרופסיה מקצועית ועצמאית תושלם בקרוב בזכות המשך פתיחת תוכניות אקדמיות להכשרת מומחיות קליניות בסיעוד (Nurse Practitioner), וחקיקת חוק האחיות המסדיר את העיסוק בסיעוד ומקנה להן סמכויות טיפול מורחבות"

המשך לקרוא

שליחות אקדמית

לראשונה יצאה לפולין משלחת אקדמית מטעם המכון להגירה ושילוב חברתי במרכז האקדמי רופין, הכוללת חוקרות הגירה, פליטות וטראומה, ששמה לה מטרה ללמוד ולתרום מהידע שצברה לגורמים שונים המעורבים בקליטה הראשונית של הפליטים מאוקראינה בפולין ובישראל.

המשך לקרוא

מה מניע אישה להיות אם פונדקאית?

ישראל היא מהמדינות היחידות בעולם שבה חוק פונדקאות מוסדר, ד"ר אלי תימן, מרצה בחוג למדעי ההתנהגות ברופין ואנתרופולוגית רפואית, מספרת בראיון למהדורת החדשות ב'כאן'על הפונדוקאות בישראל.

המשך לקרוא

מי אחראי למנוע את ההתאבדות הבאה?

בעקבות התאבדותו של יגאל בשן ז"ל, ד"ר יוסי לוי בלז ראש המחלקה למדעי ההתנהגות בחשבון נפש על תפקידה של התקשורת במקרה של התאבדות של אדם מפורסם ומה אפשר לעשות כדי למנוע את המקרה הבא?

המשך לקרוא

נשים לזה סוף - מחאת הנשים נגד אלימות כלפי נשים

במהלך שמונה השנים האחרונות, נרצחו בישראל בכל שנה, 24 נשים על ידי הקרובים אליהן ביותר.
ראוי לומר בקול רם וברור: אלימות כלפי נשים אינה גזירה משמיים ויש דרכים לעצור אותה. האחריות על כך היא בראש ובראשונה על נבחרי ונבחרות הציבור, על החברה כולה וגם על כל אחד ואחת מאתנו.

המשך לקרוא

המהפכה ההיברידית

הממשלה לוקחת 65 אגורות מכל שקל שאנו משלמים על דלק, ולכן לא מעודדת רכישת כלי רכב היברידיים — אך האם זה החסם היחיד?

המשך לקרוא

קצין מבחן בשמיים

במחקר שערכו ד"ר מיכל מורג וד"ר אלי תימן מהפקולטה למדעי החברה והקהילה, נמצא כי עבריינים שחזרו בתשובה בעת מאסרם, והשתתפו בתוכנית שיקום תורנית חזרו לפשיעה באחוזים נמוכים יותר מיתר האסירים המשוחררים (14% בחמש השנים שבהן עסק המחקר לעומת 34%). גם בקרב אסירים לשעבר שהשתתפו בתוכניות שיקום אחרות היה שיעור הפשיעה החוזרת גבוה משמעותית בהשוואה לתוכניות התורניות.

המשך לקרוא

האם האקדמיה הישראלית מאפשרת שבירת תקרת הזכוכית?

 

מאת ד"ר רג'דה אלנאבולסי

נתוני מערכת ההשכלה הגבוהה מצביעים על מגמת עליה במספר הסטודנטים הערבים המשתלבים במוסדות האקדמיים השונים. עליה שהחלה משנות ה-70' ולא פסקה עד היום - אך עודנה רחוקה מרחק רב מסגירת פערים מול האוכלוסייה היהודית.

המשך לקרוא

מעבר לאופק - אקדמיה פוגשת קהילה

מיזם חדש של המחלקה למדעי ההתנהגות - במרכז האקדמי רופין והמועצה אזורית עמק חפר, יאפשר לתושבי עמק חפר והסביבה, להשתתף בסדרת הרצאות מרתקת שבמסגרתה,  המרצים והחוקרים המובילים ברופין יספרו על המחקרים חדשים המנסים לתת מענה על השאלות הגדולות בפסיכולוגיה, בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה. 

המשך לקרוא

"התאבדות אינה גזירת גורל"

דר' יוסי לוי בלז מהמרכז האקדמי רופין מתייחס למחקר בנושא מניעת אובדנות בישראל כייעוד, מתוך תחושת שליחות ואמונה שניתן להציל חיי אדם וניתן למנוע את ההתאבדות הבאה

המשך לקרוא