• עמוד הבית
  • ים
  • נחנך המבנה החדש בפקולטה למדעי הים, ע"ש מלכה ואמנון ליאון

נחנך המבנה החדש בפקולטה למדעי הים, ע"ש מלכה ואמנון ליאון

"הים הוא המשאב הכלכלי החשוב של ישראל"


המבנה נחנך באירוע חגיגי מול רצועת החוף של מכמורת, במעמד שר החינוך לשעבר הרב שי פירון, משפחת ליאון, נשיאת המרכז האקדמי רופין- פרופ' גליה צבר, דיקן הפקולטה למדעי הים- פרופ' אברהם חפץ, יו"ר חבר הנאמנים של רופין- אודי אנג'ל ובהשתתפות מוזמנים רבים בהם: ראשת המועצה האזורית עמק חפר- ד"ר גלית שאול, הכלכלן פרופ' שלמה מעוז, איש העסקים מוטי בסר, יו"ר קבוצת אלייד- פרופ׳ סוארי, יו"ר אמפא נדל"ן- תולי צדר, סגן שר הביטחון לשעבר ואלוף פיקוד צפון- אורי אור, יו"ר הוועד המנהל של רופין- רענן דינור ואיש הנדל"ן יונתן אלה.

טקס חנוכת המבנה כלל סיור מודרך בבניין ובמעבדת מי הים הגדולה בארץ, גזירת הסרט על ידי משפ' ליאון, קביעת מזוזה על ידי מוטי בסר, לשעבר יועץ כספי לרמטכ"ל, מנכ"ל משרד מבקר המדינה ולסיום תצפית מגג המבנה על הנוף הפנורמי לכיוון הים התיכון, מעגן מכמורת, צוק בית ינאי ונחל אלכסנדר.

 

מבנה הפקולטה למדעי הים, ע"ש מלכה ואמנון ליאון, במרכז האקדמי רופין - מכמורת, הינו הראשון מתוך קומפלקס של שלושה מבנים, אשר הוקם בהשקעה של כ- 56 מיליון ₪, בשטח של 3,500 מ"ר כ-200 מטרים מחוף הים התיכון, וכולל בתוכו מעבדות הוראה, מעבדות מחקר, מעבדת מי-ים, כיתות, חדרי חוקרים ועוד.

המבנה תוכנן כמעין "שונית" המעניקה סביבת לימודים ייחודית לצד הווי חברתי, משולב בים, בבריזה, בשמש ובסביבה המעודדת הבנה והעמקה בתכני הלימוד של מדעי הים.

אמנון ליאון: "מבחינתנו, הקמת המבנה של הפקולטה למדעי הים, זו הגשמת חלומו של בן גוריון, שאמר שכל מה שחשוב זה רצון וחזון להגשמת חלום. כמי שכל הקריירה המקצועית שלו הייתה בים, אני שמח על האפשרות להשקיע במשאב הים ברופין, שהינו משאב כלכלי וחינוכי חשוב למדינת ישראל".

אודי אנג'ל, יו"ר חבר הנאמנים, במרכז האקדמי רופין ציין במהלך הטקס כי "מה שקורה פה ברופין חשוב יותר מכל שיח פוליטי לעתיד המדינה, זה העתיד שלנו. אני מאמין שהפקולטה למדעי הים תהיה הבסיס למחקר בינלאומי בכל הקשור למשאבי הים".

פרופ' גליה צבר, נשיאת המרכז האקדמי רופין: "במהלך השנים מיצבה עצמה הפקולטה כמרכז יחיד בישראל המעניק תואר ראשון במדעי הים והסביבה הימית ובביוטכנולוגיה ימית כמו גם תארים שניים בניהול משאבי ים ובמדעי הים. הקמת המבנה החדש תאפשר לנו להמשיך את המחקר וההוראה הקשורים לים ובכך להפוך את הים ואוצרותיו לבסיס המרכזי בעוצמתה הכלכלית של מדינת ישראל".
פרופ׳ צבר הזמינה שותפים מהארץ ומהעולם לחבור לרופין במימוש חזון זה.