העלייה הנדרשת בהשקעה בשוק התקשורת

השנה הקרובה תהיה מאתגרת: הגרעון האמיר ואיתו הצורך להגדיל את הכנסות הממשלה ולהקטין הוצאות • ביחס לשוק התקשורת, התגובה האוטומטית עלולה להיות המשך גביית מאות מליוני שקלים מהחברות בענף • אני מציע לנקוט בפעולה הפוכה, להשתתף עם החברות בפיתוח תשתיות מתקדמות.

המשך לקרוא

אסטרונאוט נופל לתוך חור שחור. לאן הוא מגיע?

זה שנים מטרידה את הפיזיקאים השאלה כיצד ייתכן שבתוך חורים שחורים יש מקום שבו חוקי הפיזיקה מפסיקים לעבוד. מחקר חדש מבסס את רעיון "הצנזורה הקוסמית": לפיו בחורים שחורים יש גבול לא עביר שמונע כלל את האפשרות להגיע לאזורים אלה, ולכן השאלה לא רלוונטית.

המשך לקרוא

מה גורם לאדם מוסרי לחצות את הגבול?

משבר הקורונה מהווה מקור ללחצים רבים - אובדן מקורות פרנסה, קשיים כלכליים, בידוד חברתי, אי-ודאות וחוסר שליטה במרבית תחומי חיינו • תנאים אלה מהווים כר פורה לתופעות של פשיעה וגניבות "קטנות".

המשך לקרוא

השלכות המשבר על עתיד ההוראה יהיו מרחיקות לכת

בניגוד לאיטיות המשוועת של חדירת ההוראה מרחוק למערכת החינוך - בימים אלה עוברת המערכת מהפכה, שנכפתה עליה מכורח הנסיבות • אנשי הוראה בעולם, כולל המקובעים, נאלצו ונאלצים תוך ימים לקפוץ למסלול החדש ולהעביר את זירות הלמידה למרחב הווירטואלי.

המשך לקרוא

האם הגיע סוף עידן הקניונים?

הקניונים נפתחו לפני מספר ימים, אחרי כמעט חודשיים במהלכם מרבית החנויות שלהם עמדו סגורות. גם עתה, כשבוע אחרי פתיחתם, תנועת הלקוחות בהם דלילה והפדיונות בהם נמוכים בהשוואה למרכזים המסחריים הפתוחים.

המשך לקרוא

האם תם עידן הגלובליזציה בעקבות מגפת הקורונה?

מאת: ד"ר יואל אסרף, ראש ההתמחות בשיווק ועסקים בינלאומיים MBA

הגלובליזציה היא אחת מהתופעות המשמעותיות ביותר במאה השנים האחרונות. לראייה, משקל היצוא והיבוא בתל"ג העולמי בשנת 1950 היה כ-20% ולעומת זאת כיום הם מהווים כבר כ-60%. לאחרונה אנו עדים לקולות המספידים את הגלובליזציה בשל מגפת הקורונה. אבל, יש להביא בחשבון שדווקא ההיפך עשוי לקרות. ייתכן והמשבר הגלובלי דווקא יחייב שיתוף פעולה ואפילו יעלה את המודעות לכך, ששיתוף פעולה גלובלי הוא נחוץ ואפשרי יותר מאי פעם לעסקים גדולים וקטנים.

המשך לקרוא

דרושה תוכנית כלכלית לייצוב המשק

מאת: ד"ר אריק שרמן - המחלקה לכלכלה ומנהל

גם היום כמו ב 1985 ממשלת ישראל תצטרך לקבל החלטות קשות לאחר הבחירות • פיתוח תשתיות לאומיות, שיפור פריון העבודה, צמצום הפערים במדינה, שמירה על איכות הסביבה והכרה בחשיבות האושר הלאומי - הם צעדים בסיסיים שכל ממשלה תצטרך לתת עליהם את הדעת.

המשך לקרוא

אז זה רציני? - האם מידע רפואי אישי יגרום לנו להתקשר לרופא או ללכת להבדק?

יותר ויותר, המציאות מתווכת לנו באמצעות טכנולוגיות מידע, יישומונים, וגאדג'טים לניטור עצמי. באמצעות הגליון הרפואי הממוחשב, מטופלים יכולים לצפות, לעיתים אף לפני הרופא המטפל, בתוצאות הבדיקות שלהם. כעת, ביכולתם של המטופלים לעקוב אחר מצבם הבריאותי, להעריכו ולהחליט כיצד לפעול.

המשך לקרוא

נשכחו בצידי אוטוסטרדת המידע: מיצוי זכויות מקוון בעידן הזקנה הפעילה


במחקר שנערך במרכז לחקר המידע והבריאות במרכז האקדמי רופין, זוהו חסמים קוגניטיביים ורגשיים המונעים מבני הגיל השלישי לממש את זכויותיהם בצורה מקוונת, ונשאלת השאלה כיצד ניתן להנגיש באופן יעיל את השירותים הדיגיטליים.

המשך לקרוא