טקס המצטיינים חזר לקמפוס

בטקס המצטיינים שהתקיים השבוע ההתרגשות הייתה כפולה, גם על אותם סטודנטים שהצטיינו בלימודיהם וגם על עצם המפגש בקמפוס אתם ועם בני משפחותיהם.

 

לאחר שבשנה שעברה הועבר טקס המצטיינים בשידור חי לצופים בבית, שמחנו להחזיר השנה את הטקס אל האוהל שמוקם ברחבת הדשא המרכזי, ולאכלס לתוכו 700 בוגרים, סטודנטים, בני משפחה וחברים שהגיעו לחגוג יחדיו מצוינות אקדמית לצד עשייה חברתית בעלת ערך.
פרופ' אביעד קליינברג פתח את הטקס "אני יודע שמקבלי תעודות ההצטיינות הערב הם גברים ונשים שבמרוץ קדימה זוכרים גם את אלה שמסיבות שונות לא יגיעו לפודיום. חשוב לכבד את חיל החלוץ, אבל חשוב לזכור גם את המאסף. כולם בנינו ובנותינו ואחינו ואחיותינו ורעינו ורעותינו. המבחן האמתי, אינו בין גדרות הקמפוס, אלא בעולם שמעבר להן. אנחנו מחויבים לתת לכם את הכלים הטובים ביותר, את ההכנה הטובה ביותר, לעולם האמיתי. מה תעשו עם הכלים שניסינו לתת לכם? מה תעשו עם זרי הדפנה שנניח עוד מעט על ראשיכם? אני רוצה לקוות שתדעו לקחת אותם אל העולם שמעבר לגדרות, אל העולם האמיתי שהבחינות בו אינן הוגנות ואינן שוויוניות, שהאתגרים בו גובים מחיר יקר, לא רק מאתנו, אלא לא פעם גם מבנינו ובני בנינו, מבנותינו ומבנות בנותינו. אני רוצה לקוות שהערכים שניסינו להטמיע בכם, ערכים של אמפתיה ודאגה לזולת, של מחויבות לקהילה שמעבר למעגל האינטרסים וההצלחות שלכם, של סולידריות לא רק עם הקרובים, אלא גם עם הרחוקים מכם, יהפכו להיות לאורות ולאוּרים, לאוּרים ולתוּמים המדריכים אתכם בדרככם. הבוגרים והבוגרות שאנחנו מכבדים הערב הם בעבורנו מופת ומקור השראה, כי אף אחד מהם לא שכח ביום שאחרי. גם בעולם שבו הפיתוי לשכוח הוא עצום, הם מפלסים את דרכם בין פיתויי האגואיזם ושירת הסירנה של האדישות. הם מקור השראה משום שידעו להפוך הלכה למעשה".


בטקס הוענקו 19 תעודות למצטייני הנשיא בחלוקה לתוכניות הלימוד:
עדי שגיא – MBA
דנה ברגר – MA בניהול משאבי ים
הגר וינשטיין – MA בפסיכולוגיה קלינית
תמיר בן יעיש – MA בפסיכולוגיה קלינית גרונטולוגית
טובה ווכטל – MA בהגירה ושילוב חברתי
אריק פיים – MA בלוגיסטיקה ושרשרת האספקה הגלובלית
אור חסון – MSc במדעי הים
עדי יהב – BA בכלכלה וחשבונאות
מור נגר – BA בכלכלה ומנהל
אוריה קוריאל – BA במדעי ההתנהגות
ארז וייס – BA במנהל עסקים
בר לארי – BA במנהל עסקים
שקד פינגר – BSc במדעי הים
מתן זברקו – BSc בהנדסת מחשבים
תמר גולן – BSc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
דניאל יריב – BSc בהנדסת תעשייה וניהול
אביב שר שלום – BSc במדעי המחשב והמידע
וארד אגבאריה – BSN במדעי הסיעוד
שיראל פרנק ארזי – BSW בעבודה סוציאלית

בנוסף הוענקו במהלך הטקס אותות ב.מ.ה לבוגרים מעוררי השראה, השנה קיבלו את האותות:

שי רלר
שי, בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל ותואר שני במנהל עסקים. הוא נבחר כבוגר מעורר השראה בזכות התמודדותו האמיצה עם פציעתו, בזכות בחירתו לחלוק עם אחרים את תובנותיו ותפיסותיו החיוביות על התמודדות עם מצבי משבר ובזכות תרומתו להעלאת המודעות לנושא הנגישות בישראל.
בגיל 24, במהלך טיול בנפאל שי נפצע קשה מאד, ונותר משותק מן הכתפיים ומטה. על אף הקשיים, שי בחר להמשיך ולהגשים את חלומותיו והוא עשה זאת בגדול. במהלך כל שנות לימודיו לתואר הראשון והשני, נבחר שי למצטיין נשיאה. במקביל, עבד בחברות עסקיות וכיום הוא מרצה מבוקש המשתף אנשים רבים בסיפורו האישי מעורר ההשראה.
שי עובד כיום כאנליסט בחברת סלקום ומשמש כרכז נגישות של החברה. הוא מתנדב בעמותת "סיכוי שווה", המעודדת תעסוקה של אנשים עם מוגבלויות ושותף במיזם לטיפול בנוער עם מוגבלויות לצידה של חה"כ מיכל רוזין. בזכות פעילותו הענפה לקידום הנגישות, משמש שי מנטור מטעם ארגון הג'וינט לליווי אנשים עם מוגבלויות.

נתן גלמן
נתן, בוגר תואר שני בהגירה ושילוב חברתי, נבחר כבוגר מעורר השראה בזכות עשייתו הענפה וארוכת השנים למען צעירים בסיכון בחברה הישראלית.
בשנים האחרונות מכהן נתן בתפקיד סמנכ"ל מקצועי בעמותת "למרחב" התומכת בצעירות וצעירים בסיכון, שאין להם תמיכה משפחתית. באמצעות התערבות ארוכת-טווח ומקיפה בחיי צעירים אלה, מסייעת להם העמותה להשתלב באקדמיה ובחברה הישראלית.
עשייתו של נתן עבור צעירים בסיכון מתבטאת במיזמים רבים, וביניהם הקמת מרכז מידע לעובדים צעירים, בשיתוף ג'וינט אשלים ומשרד הרווחה. בשיתוף המרכז האקדמי רופין, נתן יצר תוכנית להכשרת חונכים המלווים צעירים במעבר אל החיים הבוגרים. נתן הקים את הפורום למען צעירים בסיכון ומכהן כיושב הראש שלו ובנוסף עוסק בהנחיית קבוצות ובאימון אישי.

תימור נועה לוי
תימור, בוגרת המחלקה להנדסת תעשייה וניהול, נבחרה לבוגרת מעוררת השראה בזכות רוח היזמות ובזכות העשייה למען אחרים המאפיינות אותה.
במהלך לימודיה, שילבה תימור נועה פעילות התנדבותית נמרצת לצד הצטיינות בלימודים. כסטודנטית, שימשה עוזרת הוראה במגוון קורסים והעבירה בהתנדבות שיעורי עזר לסטודנטים אחרים. היא יזמה פרויקט שמטרתו להוזיל את חומרי הלימודים לסטודנטים ופיתחה למען ארגון "השומר החדש" מערכת לניהול השמירה ואירועים בזמן אמת.
כיום, עובדת תימור נועה לוי בפיתוח ובניית תהליכים גלובליים בחברת אמדוקס. במקביל להצלחתה בתחום המקצועי, היא מסייעת בהתנדבות לתלמידים בבית ספר יסודי, ונעזרת בכישוריה כדי לתרום מזמנה וכישרונה לכל מי שביכולתה.

אושיק אפרתי ויאיר טלר
אושיק ויאיר, בוגרי הפקולטה למדעי הים, נבחרו לבוגרים מעוררי השראה, בזכות רוח החדשנות והחשיבה החברתית המאפיינות את דרכם.
מתוך אמונה בקידום קיימות והגנת הסביבה, הקימו יאיר ואושיק את הסטארט-אפ הטכנולוגי המצליח HomeBioGas - מערכת המאפשרת להפיק גז בישול נקי ודשן נוזלי משאריות מזון, העוברות עיבוד בחצר הבית.
המיזם שהגו ופיתחו השניים, מיזם שבבסיסו שימוש באנרגיות לא מזהמות, זכה להכרה ותמיכה מצד המשרד להגנת הסביבה, נשיא המדינה והאיחוד האירופי.
אחת ממטרותיהם היא סיוע באספקת גז בישול במקומות בעולם הסובלים ממחסור בתשתיות. לשם כך פועלים השניים להנגשת המערכת במקומות המאתגרים ביותר בעולם מבחינה טכנולוגית. לצד פעילותם ב-HomeBioGas, הקימו אושיק ויאיר מיזמים רבים נוספים בהודו ובאפריקה.

אנחנו גאים בכולכם, עלו והצליחו