טקס הענקת סיפורי חיים חוזר לקמפוס

טקס הענקת סיפורי חיים ובמרכזו מפגש של המתועדים ובני משפחותיהם עם הסטודנטים שליוו אותם, היווה סגירת מעגל בתום המסע המשותף אליו יצאו בין זיכרונות ילדותם של ותיקי עמק חפר והסביבה.


בשבוע שעבר חזרנו להתכנס באחד הטקסים המרגשים והמשמעותיים עבור הסטודנטים והסגל כאחד. זו השנה השמינית בה מתקיים הפרויקט המיוחד שמפגיש סטודנטים מהמחלקה לפסיכולוגיה סוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם ותיקי עמק חפר והסביבה. הסטודנטים מנחים את המתועדים בתהליך מעמיק של חשיפת סיפור חייהם, החל מילדותם שלרוב הייתה בארץ זרה ועד לשלבים בהם הקימו את ביתם בארץ וגידלו משפחה לתפארת על כל ילדיה ונכדיה.

פרופ אביעד קליינברג, נשיא המרכז האקדמי רופיןפרופ אביעד קליינברג, נשיא המרכז האקדמי רופין

פרופ אביעד קליינברג, נשיא המרכז האקדמי רופין, פתח את הטקס וחלק עם המשתתפים סיפור משפחתי: "לפני כארבע שנים כתבתי את סיפור החיים של אבא שלי.. בתהליך הזה שמעתי אותו מספר את הסיפור שלו כמה פעמים וכל פעם הסיפור שלו הלך והפתח, העובדות נשארו אותן עובדות, אבל הדגשים, הקולות, המטרה והיעוד של הסיפור השתנו. תוך כדי ששיתף את הסיפור שלו גם אבא שלי השתנה וגם אני השתנתי.
התהליך הזה שבו אנחנו לומדים להקשיב אחד לשני, שבו הקול הפנימי של האדם נשמע, הוא תהליך יקר ערך, שאותו לעיתים פורטים בעולם האקדמי לעקרונות, תאוריות ועובדות, אבל בסופו של דבר החיים הם סיפורים, והספרים שאתם משאירים לדורות הבאים הם הנכס האמיתי".

בסיומו של הטקס הוענקו הספרים שנכתבו למתועדים, שישמרו את הזיכרונות האישיים והמשפחתיים לדורות הבאים.