• עמוד הבית
  • אירועים
  • ארגון FIDF העניק 390 מלגות לסטודנטים ובוגרים, בהיקף של 4 וחצי מיליון דולר

ארגון FIDF העניק 390 מלגות לסטודנטים ובוגרים, בהיקף של 4 וחצי מיליון דולר

היום (11.3) התקיים במרכז האקדמי רופין, המפגש השנתי של הנהלת תכנית המלגות !IMPACT של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), עם מלגאי התכנית הלומדים ברופין וההנהלה הבכירה של מוסד הלימודים.

במהלך המפגש הפתיעה מנהלת התכנית, הגב' אורנה פסח, את נשיאת המרכז האקדמי רופין, פרופ' גליה צבר, והעניקה לה מגן הוקרה על שיתוף הפעולה. המגן הוענק כחלק מהחגיגות לציון 18 שנים לפעילות תכנית IMPACT של FIDF.
תכנית המלגות IMPACT של ארגון ה-FIDF נוסדה בשנת 2002 במטרה להוקיר את הלוחמים על שירותם הצבאי המסור ותרומתם להגנת המדינה ובטחונה. המלגות מוענקות לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה"ל (לוחמים ותומכי לחימה) ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית. גובה המלגה הינו $4,000 לכל שנת לימוד, כאשר כל מלגאי ממומן ע"י תורם אישי, המלווה אותו לאורך כל לימודי התואר הראשון.

עד כה העניקה התכנית מלגות ל-154 סטודנטים לוחמים הלומדים כיום במרכז האקדמי רופין ועוד 240 מלגות לבוגרים, שסיימו את לימודי התואר ומשולבים בכל תחומי המשק בישראל. סך היקף המלגות ברופין הגיע לכ- 4,541,000 מיליון דולר, נתון מכובד זה מרשים עוד יותר כאשר אנו נחשפים לסך המלגות שחולקו לסטודנטים באוניברסיטאות תל אביב וחיפה שמספרן נמוך יותר ביחס לכמות הלומדים במוסד האקדמי. 

פרופ' גליה צבר, נשיאת המרכז האקדמי רופין: "היכולת להוקיר תודה, לתמוך באופן אישי, אנושי ומעשי באלו שתרמו למדינה הוא אבן יסוד בקיומנו כחברה. בזכות מלגות IMPACT ומערך תמיכה אקדמי אותו אנו נותנים למלגאים ברופין אנו שותפים לבניית העתיד של כל אחד ואחת מהם וביחד, מחזקים את החברה הכלכלה והעתיד של ישראל. חיוך הניצחון על פני המלגאים בעת קבלת התואר מעיד יותר מכל על החשיבות של המלגה והתמיכה. כפי שאמרו חכמים, כל שצריך אדם בכדי להצליח זה משהו אחד שיאמין ויתמוך בו".

הגב' אורנה פסח, מנהלת תכנית !IMPACT של FIDF: "כל אחד ואחת מהמלגאים שלנו בחר לבצע שירות קרבי משמעותי ולתרום לביטחון מדינת ישראל, למרות המצב הכלכלי המאתגר בבית. מלגת IMPACT! היא הדרך שלנו להצדיע להם, להוקיר להם תודה ולסייע בבניית עתידם. אני רוצה להודות לפרופ' צבר ולכל המכון הטכנולוגי HIT חולון על שיתוף פעולה יוצא מן הכלל ומפגש מרגש. אני בטוחה כי יחד נוכל להמשיך ולהגשים חלומות לעוד לוחמים רבים בעתיד".