We are Proud

בטקס הצטיינות מרגש שהתקיים בשבוע שעבר במרכז האקדמי רופין, הוענקו תעודות לסטודנטים מארבע הפקולטות שהצטיינו במהלך שנת הלימודים האחרונה וזכו להערכה מצד הסגל האקדמי והניהולי של המרכז האקדמי.

את הטקס פתחה פרופ' גליה צבר ונשאה דברים בפני הסטודנטים המצטיינים, בני משפחותיהם וסגל אקדמי ומנהלי: "בשנתיים האחרונות ברופין תחת רעיון ה - We Learn  אנחנו מייצרים חוויה אקדמית חדשנית. כשהתחלנו לפני כשנתיים בתהליך החשיבה היו לכולנו יותר שאלות מאשר תשובות. אבל היום, הכיוונים החדשים אליהם אנו מובילים - בראש ובראשונה שימת דגש על הקניית מיומנויות חיוניות - הפכו ליותר ברורים לנו ברופין, ובאופן משמח הפכו להיות לחלק מהשיח של מוסדות אקדמיים אחרים סביבנו.
גם היום אנחנו ממשיכים לשאול מה ואיך נכון לעשות במהלך התואר. איך הופכים את ה-We Learn ליותר מסיסמא שיווקית קליטה ומיישמים אותה למציאות אקדמית חדשה.
אחד המרכיבים בשיח הזה היה לחשוב מחדש על המושג מצוינות ולראות בו התנהלות המשלבת עשייה אקדמית מעולה – הבאה לידי ביטוי בציונים גבוהים – ועשייה יוזמת ואמפתית המושיטה יד מסייעת לאחרים. מבחינתנו להיות מצוינים זה גם להרים ראש מעבר ללימודים, מעבר למחקר ולהביט סביב. לאתר מקומות ואנשים שצריכים את היד המסייעת, את האוזן הקשבת. להיות שותפים לעשייה חברתית משמעותית בתחומים נרחבים. במציאות שבה ערכים של נתינה ושותפות הם לא קול, ההירתמות למען האחר אינה מובנת מאליה".

מצטייני הנשיאה 
נורית נשר קמפף - MBA
יואב לב רן - MA בלוגיסטיקה ושרשרת האספקה הגלובלית
חנה קפקא - MA בהגירה ושילוב חברתי
שירה בונה - MSc במדעי הים
עידו מסריק - MA בפסיכולוגיה קלינית
דנה כנורי - MA בפסיכולוגיה קלינית גרנטולוגית
עומר זילברמן - MA בניהול משאבי ים
נוגה פרנקל - BSc במדעי הים והסביבה הימית
ירין גדעון - BA בכלכלה וחשבונאות
סהר ברק - BA בכלכלה ומנהל
אביב חיים - BA מנהל עסקים
צור גזית - BA במנהל עסקים
אלכסנדר לוטוחוב - BSc בהנדסה רפואית
ירדן שהם - BSc בהנדסת מחשבים
נעם אורון - BSc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
אופיר זכריה - BSc בהנדסת תעשייה וניהול
מחאמיד רזואן - BSN בסיעוד
שני ברדה - BA במדעי ההתנהגות
ליאור בר - BSW עבודה סוציאלית


בנוסף הוענקו אותות ב.מ.ה לבוגרים מעוררי השראה בעשייתם החברתית, הישגיהם האקדמים והתפתחותם המקצועית. האותות הוענקו ל:
אל"מ הישאם איברהים
בוגר התואר למנהל עסקים של המרכז האקדמי רופין, במסגרת תכנית אופק לאנשי צבא, נבחר לבוגר מעורר השראה בזכות קריירה צבאית פורצת דרך והיותו סמל לדו-קיום ותרומה למדינה.
אל"מ איברהים מונה לאחרונה למפקד בית הספר לשריון, והוא הקצין הדרוזי הראשון שמפקד על חטיבת שריון סדירה. דרכו הצבאית והאזרחית של אל"מ איברהים מהווה מופת לתחושת שליחות וחתירה למצוינות.
אל"מ איברהים מכנה את הברית בין העדה הדרוזית למדינת ישראל "ברית החיים" ומהווה מודל השראה לקיום משותף, מפרה ומכבד לנוער הדרוזי והישראלי. לכל אורך שירותו בצה"ל פעל ופועל אל"מ איברהים ברוח הכבוד ההדדי, השוויון והאהבה לאנשים. במסגרת לימודיו ברופין התמחה אל"מ איברהים בניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני. לאורך שנות לימודיו בלט בסקרנותו האינטלקטואלית וברצינות הבלתי מתפשרת שמאפיינת את דרכו.

אור צוברי
בוגרת המחזור הראשון בעבודה סוציאלית של המרכז האקדמי רופין, נבחרה לבוגרת מעוררת השראה בזכות היותה סטודנטית מצטיינת ופעילה חברתי, מובילה.

מילדות משלבת אור בין הצטיינות בלימודים והתנדבות למען הקהילה. בכל עשייתה מתבלטת אור ברוח יזמית, בתחושת מחויבות עמוקה לחברה הישראלית וברצון עז לקדם צדק חברתי. אור בולטת ביכולותיה האקדמיות המעולות, בחשיבתה האנליטית המצוינת וביכולתה יוצאת הדופן להוביל מיזמים חברתיים. כבר במהלך לימודיה לתואר הראשון הובילה מיזם עירוני המשלב רכיבת אופניים משותפת לנוער בקהילה ונוער בסיכון. בנוסף, יזמה שינויי חקיקה למען נשים נפגעות אלימות בשוק התעסוקה, והובילה מיזמים להרחבת השתתפותן במרחב הציבורי. במקביל, פעילה אור גם בשדולה למען העסקת נשים בנות 40 ויותר.
אור החלה בלימודי תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, במסלול לקידום מדיניות וזכויות חברתיות. עשייתה המגוונת מגשימה הלכה למעשה את חזון העבודה הסוציאלית וקידום הצדק החברתי. ברוח זו היא החלה לגייס שותפים למיזם חברתי חדשני לקידום והנגשת זכויות לכלל האוכלוסייה.

יעלי אטשטיין
בוגרת בית הספר למדעי הים של המרכז האקדמי רופין, נבחרה לבוגרת מעוררת השראה בזכות היותה סטודנטית מצטיינת, יזמית ופעילה חברתית מובילה.
דרכה של יעלי מהווה דוגמה לאפשרויות המגוונות שמספק מסלול הלימודים של מדעי הים.
מאז השלמת לימודיה האקדמיים משלבת יעלי בין עשייה משמעותית בתחום לימודיה ובין תרומה למען הסביבה והקהילה בדרך מעוררת התפעלות. כבר מראשית לימודיה במרכז האקדמי רופין בלטה יעלי כסטודנטית חרוצה ומוכשרת. במהלך הלימודים סייעה לתאגיד הבינלאומי "ואוליה" לפתח שיטה מולקולרית לכימות חיידקי צואה במי ים, אשר לאור הצלחתה מופצת כיום ברחבי העולם.
את לימודי התואר הראשון סיימה בהצטיינות יתרה ובהמשך סיימה בהצטיינות את לימודי המאסטר בחוג המשולב לביו-טכנולוגיה של האוניברסיטה העברית בירושלים, והשתתפה בתוכנית העמיתים של מרכז הֶשֱל למנהיגות ויזמות ובקורס היוקרתי לשימור הסביבה הימית של אוניברסיטת דיוק. במסגרת עבודתה כביולוגית חוקרת יעלי את תחומי בריאות הציבור, סביבה וקיימות, ומקדמת נושאים אלו במגזר הפרטי במסגרת המיזם "מסה קריטית לצרכנות בריאה". במקביל, פועלת יעלי
ברשתות החברתיות להעלאת מודעות לנושא של כימיקלים מזיקים לבריאות במוצרי צריכה. פעילותה ברשת כוללת גם את הבלוג "הגולשת המשכילה", שבאמצעותו היא מקדמת את שימור הסביבה הימית. פעילותה ההתנדבותית הענפה כוללת חברות בכמה מסגרות לשימור סביבה ימית, ובהן קהילת "אנשי הים התיכון", הפועלת להרחבת שמורות הטבע הימיות בישראל. כמו כן, יעלי היא פעילה למען קירוב לבבות בין יהודים וערבים.

עמית טטנבאום
בוגר לימודי ערב במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה של המרכז האקדמי רופין, נבחר לבוגר מעורר השראה בזכות היותו סטודנט מצטיין, מסור ויצירתי.
עמית סיים את לימודיו בהצטיינות יתרה תוך כדי עבודה בחברת טאואר סמיקונדקטור. היום, לאחר סיום לימודיו, הוא מנהל בכיר במפעל לייצור שבבים של טאואר ואחראי על צוות של עשרות מהנדסים והנדסאים.
עמית הוביל את המחזור הראשון של לימודי ערב בהנדסה. בהיותו סטודנט מצטיין הושיט עמית יד מסייעת ותומכת לסטודנטים רבים שלמדו עימו. עזרתו סייעה לרבים מהם לסיים בהצלחה את לימודיהם. לצד עבודתו, עמית פעיל חברתי - קהילתי מוערך בישוב רמת ישי מזה שנים רבות.
עמית הוא דוגמה יוצאת דופן לסטודנט עם רמה אקדמית גבוהה ביותר שהצליח להשתלב בתעשייה תוך כדי לימודים ואחריהם בצורה מיטבית, תוך נחישות, התמדה והפגנת יכולת מנהיגות מרשימה, עזרה הדדית והובלת חבריו לכיתה.

לאלבום התמונות המלא לחצו כאן.

בסיומו של הטקס המרכזי התפצלו האורחים ל 4 טקסים בית ספרים בהם הוענקו תעודות הצטיינות לסטודנטים נוספים וההתרגשות הייתה רבה.

ברכות לסטודנטים המצטיינים