• עמוד הבית
  • אירועים
  • רב אלוף במיל. ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון והתזמורת האנדלוסית ירושלים קבלו תואר עמית כבוד מהמרכז האקדמי רופין

רב אלוף במיל. ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון והתזמורת האנדלוסית ירושלים קבלו תואר עמית כבוד מהמרכז האקדמי רופין

בכנס הענקת תארים שנערך ביום רביעי ה 15.6 במרכז האקדמי רופין, בהשתתפות למעלה מ- 3000 אורחים, בוגרים, בני משפחות ואנשי סגל הוענק תואר עמית כבוד לרב אלוף במיל' ושר הביטחון לשעבר, מר משה (בוגי) יעלון. התארים הוענקו על ידי נשיאת המרכז האקדמי הפרופ' שוש ארד, יו"ר חבר הנאמנים  אודי אנג'ל ויו"ר  הוועד המנהל רענן דינור.

מתוך נימוקי הענקת אות עמית הכבוד לבוגי יעלון:

שר הבטחון והרמטכ״ל לשעבר רב אלוף במיל. משה (בוגי) יעלון

אות הכבוד יוענק למר משה (בוגי) יעלון על תרומתו ארוכת השנים לביטחון ישראל ולהגנה על גבולותיה, תוך מילוי שורה ארוכה של תפקידי פיקוד, הרוח החלוצית המפעמת בו המתבטאת בעשיה של ממש - מההתיישבות כבן גרעין בקיבוץ גרופית שבערבה ועד הנכונות למלא תפקידים ציבוריים מהשורה הראשונה, מתוך רצון אמיתי לשרת את המדינה, ולנקוט עמדה מנהיגותית ברורה וערכית.

פעילותו ועשייתו משלבות במשך יותר מארבעה עשורים בין מחויבות מוחלטת להגנה על שלומם של כל אזרחי ישראל, ובין הרצון לשמור על ערכי מוסר ואנושיות. עמידתו על ערכים ועקרונות אלה מקבעת את  הבסיס של ישראל כמדינה יהודית, דמוקרטית ושומרת חוק – ומהווה גורם מאחד בין הקצוות השונים של החברה הישראלית. קולו הברור, השאיפה למצוינות ולקיחת האחריות מהווים מצפן לדור הצעיר בישראל ותואמים את ערכי המרכז האקדמי רופין.

מתוך נימוקי הענקת אות עמית הכבוד לתזמורת האנדלוסית:

אות הכבוד יוענק לתזמורת האנדלוסית ירושלים על פעילות מוזיקלית איכותית ויוצאת דופן בנוף הישראלי. על היותה הרכב ייחודי, המהווה סמל לרב-תרבותיות מחד ומשמר מורשת היסטורית מפוארת מאידך. על כך שהתזמורת מצליחה לגשר בין רבדים שונים בחברה הישראלית. 

תחת שרביטו של המנצח תום כהן הופיעה התזמורת בהיכלים הנחשבים ביותר בעולם ובארץ לצד אולמות קטנים בפריפריה; על שיתוף הפעולה הפורה עם שורה ארוכה של אמנים ישראלים ובינלאומיים, שסיפק רגעים קסומים ובלתי נשכחים. על כך שגם  בימים של שסע מעמיק בין הקבוצות המרכיבות את החברה הישראלית, מהווה התזמורת סמל ליכולת לבנות גשרים על פני חומות. 

ההרכב האנושי והמוזיקלי הרב-תרבותי, השילוב בין ערכים למצוינות תואמים את ערכי המרכז האקדמי רופין, אשר חרט על דגלו את נושא ההגירה והמעורבות החברתית.

 בנאומו העביר יעלון מסר חשוב לבוגרים: "בראש ובראשונה ומעל הכול, היו בני אדם. הקפידו בכבודם של אחרים והיו רגישים למי שסביבכם. אל תתנו לחושיכם לקהות במהלך הטיפוס במעלה ההר, ואל תשכחו שהצלחה לרוב היא תולדה של עבודת צוות. העמיקו בחומר, ושאפו להתמקצע בו ככל הניתן. אל תקפאו על השמרים, שכן המציאות בעולמנו משתנה בקצב יוצא דופן, ומי שאינו מתאים עצמו למצב החדש, הופך במהירות ללא רלוונטי. פגינו מנהיגות משתפת. דרשו מהכפופים לכם להביע את דעתם בקול רם וברור גם אם היא שונה מדעתכם, ועשו זאת גם מול הממונים עליכם. הצלחה של ארגון תבוא לידי ביטוי אם העובדים בו לא יחששו לומר את דעתם, באופן הגון וענייני". והוסיף. "דווקא בדור 'הביסלי' ו'הכפלי' - שימו את ה"אנחנו" לפני ה"אני", ודעו כי רק בדרך הזו תכבשו עוד ועוד פסגות, ותזכו לסיפוק רב יותר בעשייתכם. נווטו את דרככם על פי מצפן ומצפון, ולא על פי שבשבת הרוחות. הקפידו על דרך ארץ. היאבקו בחורמה בתופעות פסולות כגון גזענות, אלימות והדרת האחר רק משום שהוא אחר. הקפידו על שלטון החוק, ואל תתפשרו כשתגלו ניסיון לפגוע בו".

 אודי אנג'ל יו"ר חבר הנאמנים של המרכז האקדמי רופין ציין בדבריו על הבמה: "היום אני אומר לך בוגי, אל תדאג, במדינת ישראל אין לנו את הפריבילגיה לוותר על השירות של אנשים כמוך, ועוד יבוא היום, ונקווה שזה יהיה בקרוב, ואתה תגיד 'אני חוזר'".

במהלך הטקס הוענקו תארי בוגר ומוסמך BSc,  BA, ולראשונה תואר BSn  בסיעוד ותארי מוסמך MA   ו-  MBA לכ 1100 בוגרים לשנת תשע"ו. 17 סטודנטים מצטיינים נבחרו מתוך תכניות הלימודים השונות לתוארי המוסמך והבוגר.

הבוגרים המצטיינים יתרה
תארי מוסמך:  

MA לוגיסטיקה ומערכות ימיות - צ‘שלה מרום
MA הגירה ושילוב חברתי - קרונמן אורטל
MA פסיכולוגיה קלינית - קרקואר יעל
MBA  מנהל עסקים - בינג שגית
תארי בוגר:
BSc הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - סלם חן
BSc הנדסה רפואית - ניסני לירון
BSc הנדסת מחשבים - טאויל לירן
BSc  הנדסת תעשייה וניהול - איליאייב שמחה סימה
BSc ביוטכנולוגיה ימית - שמיר ניצן, סולומון רוני
BSn סיעוד - קורש נעמי
BA מדעי ההתנהגות - אזולאי דניאל
BA כלכלה ומנהל - זכריה עמרי
BA כלכלה וחשבונאות - פכטר אלירן
BA מנהל עסקים - נחאנביץ רוני, כהן אביב

פרס מיוחד על הצטיינות ומעורבות חברתית יוענק למשי רזניקוב מדעי הים