• עמוד הבית
  • ים
  • ביקור ח"כ בני גנץ, יושב ראש 'המחנה הממלכתי' בפקולטה למדעי הים של המרכז האקדמי רופין

ביקור ח"כ בני גנץ, יושב ראש 'המחנה הממלכתי' בפקולטה למדעי הים של המרכז האקדמי רופין

בשבוע שעבר התקיים ביקור של ח"כ בני גנץ, יושב ראש 'המחנה הממלכתי' וח"כ אלון שוסטר בפקולטה למדעי הים שבמרכז האקדמי רופין, במסגרת פרויקט 'ח"י בשביל ישראל'.

חה"כ גנץ ביקש להגדיל את המודעות לחשיבות הים כמשאב לאומי, כלכלי ואסטרטגי לקיומה של מדינת ישראל ואת חשיבות ההשכלה הגבוהה ככלי להתמודדות עם אתגרי העתיד.
את הביקור הוביל פרופ' אביעד קליינברג, נשיא המרכז האקדמי רופין.

         
במהלך הביקור הציג פרופ' דב צביאלי, דקאן הפקולטה, את הפקולטה למדעי הים וייחודה כמוקד הוראה ומחקר אקדמי בנושא מדעי הים, הסביבה הימית וביוטכנולוגיה ימית. ד"ר יוסי אייזן, ראש תוכנית המוסמך במדעי הים וראש ההתמחות בחקלאות מים וים, הציג שני מחקרים - מחקר על שינו מין יזום בדגים והשפעתו על החקלאות ימית ומחקר על השפעת סופות הברקים על כלובי הדגים בים. ד"ר טל שמרת, חוקר בתחום נוירופיזיולוגיה הציג מחקר על פענוח מנגנון השליטה בזרוע התמנון, שנעשה במימון ה- NAVY האמריקאי, כחלק מניסיון לפתח רובוטים עם זרועות גמישות.

המשלחת ובראשה ח"כ בני גנץ, התרשמה מתצפית על אזור מכמורת מגג הפקולטה, ביקרה במעבדות מים זורמים ומשם יצאה לשייט בים כדי לראות כיצד השפיעו סופות הברקים על כלובי הדגים.

        

ח"כ בני גנץ, יושב ראש 'המחנה הממלכתי': המרחב הימי במדינת ישראל הוא נכס אסטרטגי של ממש, לא רק בהיבט הביטחוני, אלא גם בהיבטים נוספים כמו חקלאות, סחר, מחקר ועוד, ועלינו לשמור עליו ולהמשיך לחקור ולהעמיק בפוטנציאל האדיר שטמון בו. שמחתי להגיע היום לפקולטה למדעי הים ברופין יחד עם ח״כ אלון שוסטר למפגש עם פרופ' אביעד קליינברג, נשיא המרכז האקדמי רופין ופרופ' דב צביאלי, דקאן הפקולטה, לשמוע וללמוד על הנעשה במקום המיוחד הזה שמעניק סביבת לימודים ייחודית לצד פיתוח דור העתיד של המרחב הימי בישראל.״, תודה לכם.״


פרופ' אביעד קליינברג, נשיא המרכז האקדמי רופין: "המרכז האקדמי רופין נמצא בחוד החנית של חקר הים בישראל. הים התיכון הוא משאב בעל חשיבות עצומה למדינה. יש לו השפעות כלכליות, אקולוגיות ואקלימיות על עתידנו. שמחנו לארח את ח"כ בקמפוס מכמורת של המרכז האקדמי רופין."


פרופ' דב צביאלי, דקאן הפקולטה למדעי הים: "הפקולטה למדעי הים הינה גוף אקדמי ייחודי בישראל. היא מציעה תארים ראשונים ושניים העוסקים בחקר הים ומשאביו, ומנגישים לסטודנטים כבר בשלבים הראשונים של הקריירה אקדמית שלהם את מגוון הנושאים הקשורים למדעי הים והסביבה הימית והביוטכנולוגיה ימית. המשימה החשובה ביותר שלנו היא לחקור את הים ואת סביבתו, ולהבין כיצד ניתן לעשות שימוש מושכל במשאבים האדירים שהים מעניק, תוך שמירה על הסביבה הימית והחופית למען הדורות הבאים".

שמחנו לארח את המשלחת אצלנו ונקווה לשיתופי פעולה עתידיים!