התערוכה ‘מבט מעל’ - רשמיה והרהוריה של האסטרונאוטית ג'סיקה מאיר

גלריית המרכז האקדמי רופין, מארחת לראשונה תערוכת צילומים ייחודית שנעשתה על ידי האסטרונאוטית והביולוגית הימית ג’סיקה מאיר, במהלך שבעה חודשי משימתה בתחנת החלל הבינלאומית ב-2019-2020. התמונות המרהיבות מציגות נקודת מבט נדירה ואישית, המגלות את רשמיה והרהוריה של ג’סיקה בהביטה אל כוכב הלכת שלנו.

 

תערוכה חדשה בגלריית רופיןתערוכה חדשה בגלריית רופין

בהתבוננות דרך עדשת המצלמה, ג’סיקה מציגה פרספקטיבה מעוררת מחשבה על כדור הארץ. צילומיה מראים את יופיו של כוכב הלכת שלנו אבל גם את שבירותו. לצד אסתטיקה כמעט אבסטרקטית מוצגים האיומים והסכנות האורבים לאנושות מההרס הנגרם כתוצאה משינויי האקלים, דילול היערות, עליית גובה פני המים, שריפות הענק וטביעת הרגל הפחמנית. חלק מצילומיה של ג’סיקה מראים את המזרח התיכון. יש בהם שלווה ויופי שאינם מגלים את הסערות המתחוללות על פני הקרקע. התערוכה מבטאת תפיסת עולם של קיימות סביבתית וחברתית, תפיסה שהיא אחד מדגליו המרכזיים של המרכז האקדמי רופין.

אירוע הפתיחה החגיגי התקיים בגלריה במעמד פרופ' אביעד קליינברג, נשיא המרכז האקדמי רופין, מר ג'ו וויריקס, ציר לענייני תקשורת ותרבות, שגרירות ארצות הברית בישראל, מר גיל דורון, מנכ"ל קרן רמון ובוגר רופין, גב' עדי גרינפלד, אוצרת התערוכה, גב' אלי אלוני, המורה לעברית בבית הספר במינסוטה של שגריר ארה"ב בישראל תומאס ניידס ובהשתתפות מוזמנים וחברי סגל.

במהלך האירוע הוקרן סרטון ברכה מאת ג'סיקה מאיר, לדבריה: "בהסתכלות על כדור הארץ דרך תחנת החלל הבינלאומית, קל לראות שכדור הארץ שלנו מרשים, אך אנו רואים גם כמה הוא שביר. זו האחריות שלנו להגן אליו".

לדברי פרופ' אביעד קליינברג, נשיא המרכז האקדמי רופין: "כשמסתכלים מלמעלה בתחילה הכול נראה מושלם. אחר כך, כששמים לב לפרטים אפשר לראות איך המעשים שלנו משפיעים על העולם. התערוכה של ג'סיקה מאיר קוראת לנו לקחת אחריות על העולם שלנו ועל החיים שלנו בתוכו".

מר ג'ו וויריקס, ציר לענייני תקשורת ותרבות, שגרירות ארצות הברית בישראל: "בין ארה"ב וישראל ישנה מערכת יחסים עמוקה הכוללת שיתוף פעולה בחקר המדע והחלל, וקשרים שבאים לידי ביטוי ע"י אנשים כמו ג'סיקה מאיר וקשריה האישיים לישראל. באמצעות תערוכת התמונות המוצגת ברופין, כולם יכולים להסתכל על כדור הארץ מנקודת מבטה של ג'סיקה, ולקבל פרספקטיבה שמראה מהחלל כיצד דברים גדולים נראים מאוד קטנים ועד כמה עולמנו קטן ויקר".

אורח כבוד בתערוכה, מר ג'ו וויריקסאורח כבוד בתערוכה, מר ג'ו וויריקס            מר גיל דורון, בוגר רופין ומנכ"ל קרן רמוןמר גיל דורון, בוגר רופין ומנכ"ל קרן רמון

התערוכה תוצג עד חודש מאי, מתאים מגיל 6 ומעלה, כניסה ללא תשלום.

בימים א' – ה', בין השעות 09:00-16:00
יום ו', בין השעות 09:00-16:00