המרכז האקדמי רופין מציג את We Learn

בעידן החדש, שבו הידע נגיש והמיומנויות משתנות בקצב מהיר, בעולם עתיר שינויים בשוק העסקי, באמצעים הטכנולוגיים ובפרופיל הסטודנטים, גם חווית הלימודים האקדמיים נדרשת לעבור שינויים מהותיים. במרכז האקדמי רופין מציגים את WeLearn  ורותמים את כל המרצים הסטודנטים והקהילה בכדי לראות ביחד הרבה מעבר לאופק.

 אז מה זה בעצם We Learn   ?

  • We Learn זו חדשנות בהוראה ע"י לימוד עתיר טכנולוגיה, ועל ידי יצירת התנסויות רבות, בהדמיות וסימולציות המבוססות על למידה משותפת. שיעורים רבים ברופין מועברים בצורה חווייתית באמצעות שימוש ותירגול "על אמת" והקניית כלים פרקטיים המתאימים לעידן ה we work  לדוגמא: חדר עיסקאות RuppInvest בו משקיעים כסף אמיתי בשוקי ההון, או פרוייקטים הנדסיים המפותחים ע"י הסטודנטים ומוכנים ליישום בשטח. 

יום פרויקטים - בית הספר להנדסהיום פרויקטים - בית הספר להנדסה

משחק עסקים - BA מנהליםמשחק עסקים - BA מנהלים

  • We Learn פרושו הכנה יסודית לשוק התעסוקה, באמצעות הקניית כלים לצמיחה אישית ומקצועית. ברופין לא רק מסייעים לסטודנטים ולבוגרים להשתלב בשוק העבודה ולהתברג למשרות נחשקות, ביחידה "לניהול קריירה" גם מתרגלים את הסטודנטים בסימולציה של ראיון עבודה ב Speed Jobbing, מגבשים ביחד עם הסטודנט חזון תעסוקתי וסוללים את הדרך להגשמתו דרך תוכנית המעלי"ת המשלבת סטודנטים כמתמחים בחברות רבות על פי תחום לימודיהם. בנוסף, הסטודנטים יכולים לעשות שימוש חופשי בפורטל משרות, המרכז הצעות עבודה בתחומים השונים ומאפשר לבוגרים ולסטודנטים לעשות את צעדיהם הראשונים בשוק העבודה.

speed jobbing - היחידה לניהול קריירהspeed jobbing - היחידה לניהול קריירה 

  • We Learn - מקנה כלים מתקדמים (חלקם אינם שיגרתיים לעולם האקדמיה) במהלך הלימודים, כדוגמת קורסים בצלילה וסקיפרים לתלמידי מדעי הים, למידה מחקרית במעבדה כבר בתארים הראשונים ועוד. בתי הספר מציעים לסטודנטים הסמכות מקצועיות תוך כדי לימודי התארים (ראשונים ושניים) בנושאים מגוונים כגון: השקעות, משאבי אנוש, מערכות מידע ומחשבים, שילוח ולוגיסטיקה, דיירקטורים ועוד.

קורס סקיפרים - מדעי היםקורס סקיפרים - מדעי הים

  • We Learn זו חווית לימודים כוללת המאפשרת יוזמה ושיתופיות רב- תחומית בחיי החברה והקמפוס. סטודנט ברופין משתייך מהרגע הראשון לקהילה המאפשרת שותפות  בין סטודנטים מכל התכניות, ופעילויות חברתיות מגוונות בהפקתה של אגודת הסטודנטים ויחידות נוספות בקמפוס. כך לדוגמא אחת לשבוע מושבתים הלימודים לטובת 'הפסקה פעילה' ומתקיים מפגש חברתי ברחבות הדשא, אירועים ומסיבות רבות נחגגות לאורך השנה והדובדבן שבקצפת אירוע יום הסטודנט המארח את האומנים המובילים בארץ ומציע וחווית לימוד בלתי נשכחת.

 הפסקה פעילה - אגודת הסטודנטיםהפסקה פעילה - אגודת הסטודנטים

  • We Learn זו מעורבות חברתית המשלבת את הסטודנטים עם הקהילה המקומית על גווניה השונים. אין לימוד יעיל ללא יציקת משמעות בתוכן הנלמד ועקרון זה מיושם בקורסים רבים. לדוגמא: פרויקט סיפורי חיים כחלק מקורס אקדמי בו מתעדים סטודנטים ממדעי ההתנהגות את סיפור חייהם של ותיקי האזור וכורכים אותו לספר מרגש, או תחרות הפרסום השנתית בה סטודנטים מלווים עסקים קטנים בקהילה כחלק ממטלות הקורס, מתנסים בבניית מיתוג ומתחרים בינהם על ביצוע קמפיינים אמיתיים לטובת עסקים של עולים חדשים. "היחידה למעורבות חברתית" מאפשרת הפעלתן של מאות יוזמות סטדנטיאליות, חלקן נולדות אצל הסטודנטים וחלקן מאורגנות כדוגמת ליווי צעירים במסגרות פר"ח ותמיכה לימודית ואישית, חניכת בני נוער בפנימיות אזוריות ועוד.

סיפורי חיים - מדעי ההתנהגותסיפורי חיים - מדעי ההתנהגות 

בנוסף התחלנו לבצע ברופין שינויי תשתיות והתאמתן לרווחת הסטודנטים על מנת לאפשר להם להנות ממרחבי למידה מיוחדים המעודדים למידה משותפת ומעשירה, או לחילופין מרחב של שקט המזמין להתנתק מהמולת הקמפוס ולהתרכז בלמידה עצמית. כמו כן כל העת מתבצעים שיפורים טכנולוגיים התומכים את הלמידה בכלים מתקדמים ובשיטות לימוד המאפשרות משחוק, למידה מרחוק, למידה קבוצתית ואישית למול הסגל האקדמי.

We Learn זה עולם אקדמי חדש ואמיץ בו הסטודנטים המרצים והסגל רואים יחד מעבר לאופק.

 

<