טקס מצטיינים 2022

טקס המצטיינים השנה התקיים ב-12/12/22 ואיתו ההתרגשות של הסטודנטים והמשפחות שהגיעו לחגוג את הישגיהם של יקיריהם בערב של מצוינות אקדמית ועשייה חברתית בעלת ערך של בוגרי רופין.

הטקס התקיים באוהל המסורתי בקמפוס רופין והכיל כ-1000 בוגרים, סטודנטים, בני משפחה וחברים.
בערב זה חולקו כ-277 תעודות הצטיינות אקדמית מתוכם 249 תעודות לסטודנטים מהתארים הראשונים ו-28 תעודות לסטודנטים מהתארים השניים, שללא ספק הוכיחו שמצוינות היא חלק בלתי נפרד מהDNA שלהם ושל רופין.

גב' דבי גבאי קאופמן, דקאנית הסטודנטים הנחתה את הטקס, לברכות עלו פרופ' אביעד קליינברג, נשיא המרכז האקדמי רופין ומר רענן דינור, יו"ר הוועד המנהל ובין לבין עלו להקת "רבע לאפריקה" להקת האתנו-פאנק שהנעימה את זמננו והקפיצה את הקהל.

גב' דבי גבאי קאופמןגב' דבי גבאי קאופמן         להקת רבע לאפריקהלהקת רבע לאפריקה

מתוך ברכתו של פרופ' אביעד קליינברג "מצוינות אינה מתמצה בהצלחה בלימודים. ברופין אנחנו מכבדים ומציינים לשבח סטודנטים וגם בוגרי שידעו לסייע לזולתם, בין לסטודנטים עמיתים שהתקשו ובין לאנשים מחוץ לעולם האקדמי המשתתפים במרוץ החיים כשמשקולות על רגליהם. המצטיינים שאנחנו מכבדים הערב זכרו, בעשותם לביתם, לעשות גם למען ביתם של אחרים. הם אלה שגם כאשר קל להם זוכרים שלאחרים קשה.

ואני רוצה להזכיר עוד סוג של מצוינות. היוונים קראו למצוינות הזאת, אַרֶֶטֶה, הרומאים קראו לה וִירְטוּס—המידה הטובה. מהי המידה הטובה? המידה הטובה היא הנכונות לפעול למען טובת הקהילה. המידה הטובה היא הנכונות לחשוב לא רק על פרטים, אלא גם על החברה. הפעילות למען החברה כוללת את הדאגה ליחידים, אבל היא מצויה גם במישור נוסף—איך מוודאים שהחברה מאפשרת ליחידים ולקהילות לחיות את החיים הטובים ביותר האפשריים? אתם יכולים לקרוא לה המידה הטובה האזרחית."

 פרופ' אביעד קליינברגפרופ' אביעד קליינברג

בטקס הוענקו 20 תעודות למצטייני הנשיא בחלוקה לתוכניות הלימוד:

אלון צור – MSc במדעי הים עם תזה
אנהאר אבו מוך – MA בהגירה ושילוב חברתי
דנה בקשי – MA בפסיכולוגיה קלינית של הבגרות והזיקנה
טומש גלפרט – MA בלוגיסטיקה ושרשרת האספקה הגלובלית
ליאור חיים היימן – MBA
מוריה דנאור – MA בפסיכולוגיה קלינית
תום מאירוביץ' – MA בניהול משאבי ים
אביב שוסטר – BSW בעבודה סוציאלית
אלינה חמודיס – BSN במדעי הסיעוד
בר לארי – BA במנהל עסקים
גיל זאפרני – BA במנהל עסקים
גל כהן – BSc בביוטכנולגיה ימית
חי איפרגן – BA בכלכלה ומנהל
חנאן זועבי – BSc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
נתן יצחק פור – BSc במדעי המחשב והמידע
עדי חדד – BSc בהנדסת תעשייה וניהול
שחף גלר – BA במדעי ההתנהגות
שחר במני – BA בכלכלה וחשבונאות
שלמה סנדובסקי – BSc בהנדסת מחשבים
שקד פינגר – BSc במדעי הים והסביבה


בנוסף הוענקו במהלך הטקס אותות ב.מ.ה לבוגרים מעוררי השראה, השנה קיבלו את האותות:

ירדן שוהם

ירדן, בוגר (BSc) בהנדסת מחשבים שסיים את לימודיו בהצטיינות יתרה. במהלך לימודיו היה מנהיג ומוביל כיתתי, כל זאת כשהוא מתמודד עם נכות מלידה. הנחישות שבה מפלס ירדן את דרכו בעולם, הסיוע שהוא מעניק לאחרים והדוגמא שהוא נותן בגישתו החיובית לקשיים הופכים אותו לדגם לחיקוי ולמקור השראה.
כיום עובד בתחום הסייבר בחברת Cognyte, מובילה עולמית בתחום של תוכנות ניתוח אבטחת מערכות מחשב ובמקביל ממשיך בלימודי תואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת רייכמן.

 מקבל אות ב.מ.ה ירדן שוהםמקבל אות ב.מ.ה ירדן שוהם

תמר דאהן

תמר, בוגרת (BA) במדעי ההתנהגות ברופין ובעלת תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב ובימים אלו משלימה את עבודת הדוקטורט שלה על נשים שהורשעו בהריגת בני זוגן המתעללים.
תמר פעילה בהגנה על נשים מוחלשות ופגיעות. עושה זאת באמצעות הגברת מודעות ובאמצעות פעילות חברתית. הייתה בעבר מנהלת תוכנית בעמותת "רוח נשית" - עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות וכיום היא עומדת בראש מסלול סיוע ואיתור בתוכנית "סלעית" המסייעת לנשים במעגל הזנות.
פעילותה של תמר היא מופת לשילוב לימודים ומחקר במאבק למען נושאי המחקר - האוכלוסיות המוחלשות והפגיעות ביותר.

 מקבלת אות ב.מ.ה תמר דאהןמקבלת אות ב.מ.ה תמר דאהן

ולסיום כמה מילות השראה מנציג המצטיינים, חי איפרגן "על מנת להצטיין יש צורך להתמודד עם אתגרים ולעבוד קשה, לפעמים מעבר לקצה גבול היכולת. ההצטיינות דורשת מאיתנו אמונה בדרך ובעצמינו ודחף לשיפור תמידי כדי הגיע לגרסה הטובה ביותר של עצמנו, כל יום מחדש. כן, קלישאתי כמו שזה נשמע. לכן, מצוינות היא לא בהכרח התעודות שנקבל, בעיניי זו דרך חיים."

נציג המצטיינים, חי איפרגןנציג המצטיינים, חי איפרגן

אנחנו גאים בכל אחד ואחת מכם, עלו והצליחו!