כדורגל מנהלים 90 דקות

המרכז האקדמי רופין ומכון וינגיט, קיימו ביום שני (16.4) כנס ספורטיבי ייחודי מסוגו, 'כדורגל מנהלים 90 דקות' שעסק בסוגיות של ניהול ספורט באמצעות מקרה בוחן של ניהול בענף הכדורגל.

את הכנס פתח ד"ר ישראל גרמן, סגן הנשיאה ומנכ"ל המרכז האקדמי רופין שסיפר "במרכז האקדמי רופין, מאמינים שהעיסוק בספורט הוא חלק חשוב בחיי הסטודנטים ומעודדים פעילות ספורטיבית בכל המישורים. החיבור המיוחד שנעשה בכנס בין כדורגל לניהול, מדגיש את השילוב המנצח של פעילות ספורטיבית ולימודים אקדמאים. לכלל הסטודנטים אנו מציעים לשלב קורסי ספורט כחלק מתכנית הלימודים, כאשר ההשתתפות מזכה בנקודות זכות אקדמיות" . ד"ר גרמן הוסיף: "אנו גאים להעניק מלגות ל-16 הספורטאים המצטיינים של רופין, שהגיעו להישגים משמעותיים לאורך השנה ובאליפות אס"א ,שהתקיימה לאחרונה באילת, כל הכבוד לאלופים".

מנכ"ל מכון וינגייט, אמוץ בכר הוסיף: "מדינת ישראל תחגוג השבוע 70 שנה להקמתה, ותציין בין השאר את ההישגים בתחום הכדורגל. יחד עם זאת, כולם יודעים שהפוטנציאל הספורטיבי עדיין לא מומש במלואו, ועל מנת לשפרו יש להשקיע במשאב האנושי. שיתוף פעולה בין האקדמיה והספורט יאפשר להתמקצע ולשפר את היכולות".

את הכנס פתח ניר לוין בהרצאה על חיזוי ומיצוי פוטנציאל, נקודות ההשקה בין כדורגל וניהול, כיצד לפתח אצל שחקנים ערכים ומוסר, יכולות גופניות וספורטיביות, חינוך אינטלקטואלי ומשמעת, וכיצד להתמודד עם משברים ולהגיע להישגים.
אחריו עלה גידי דודי שהרצאה על התמודדות עם הצלחה וכישלון בקבוצה תחרותית – ההבדלים בין תרבות המשחק בישראל לעומת אירופה, וכיצד זה בא לידי ביטוי בניהול הקבוצה ובתהליך קבלת ההחלטות.
את הכנס חתם גיל לבנוני בהרצאה על תהליך המיתוג הפנימי של הפועל ב"ש, בה הוא פירט כיצד תהליך פנימי משפיע על תדמית חיצונית והתנהלות ארגונית, וסיפר שבהפועל באר שבע קידשו ערכים וחזון ולכן הצליחו לבנות את עצמם כמותג חזק וייחודי שאיפשר להם להתמודד עם אינספור משברים.

בכנס התקיים טקס חלוקת מלגות ל- 16 סטודנטים - ספורטאים מצטיינים, מהמרכז האקדמי רופין, במעמד פרופ' גליה צבר, נשיאת המרכז האקדמי רופין וד"ר ישראל גרמן, סגן הנשיאה ומנכ"ל. בחלוקת המלגות שהפכה למסורת ברופין וזו שנתה התשיעית, קיבלו הספורטאים המצטיינים מלגות ע"ס של 2500 ש"ח, על הישגיים מרשימים בתחום הספורט-ברמה ארצית ובאליפות אס"א.

הסטודנטים מקבלי המלגות:
• נבחרת כדורגל בנות- שלי ישראל, טל סופר, דניאל סופר, ספיר כדורי ועדי וטורי - כולן שחקניות ליגת על , טל ודניאל שחקניות נבחרת ישראל.
• כדורסל בנים- ולדי ירמשין וגל טסלר - שחקני ליגה לאומית.
• כדורעף בנים (שחקני נבחרת ישראל) - שון קסל, גיא בן גל וטל אהרוני.
• ג'ודו - הסטודנט בן שני בעברו ג'ודוקה בנבחרת ישראל, הקים את נבחרת הג'ודו של רופין ואימן מידי שבוע בהתנדבות מלאה את הנבחרת, שירה ראשוני, ג'ודאית אולימפית זוכה מדליית זהב באליפות אס"א 2018.
• טניס בנים - יואב בן צבי, מדורג בטופ 100 בעולם לנוער, מאמנו האישי של דודי סלע.
• כדורסל בנות- דבי בלייברג- שחקנית ליגה לאומית, הובילה השנה את בנות הקבוצה לרבע גמר באילת .
• טניס שולחן בנים - אייל שורצולד – שחקן ליגה לאומית, הוביל את נבחרת הטניס שולחן של רופין למקום השלישי באליפות אס"א באילת.
• שחייה - נגה פרי , שחיינית נבחרת ישראל לשעבר, זכתה במשחים רבים בתחרויות באילת.