כש TED בא ל - Ruppin!

ב-23 ביוני, יערך במרכז האקדמי רופין אירוע TedX יוקרתי, שיכלול מגוון הרצאות מרתקות בנושא  שילובים ,(Convergence)  בין המרצים שישתתפו באירוע, שישודר לראשונה ב , Facebook-Live Video חוקרים, אמנים ואנשי חברה ורוח.

הפורמט היוקרתי  TED מגיע לרופין. טד הנחשב ליצרן ההרצאות הטובות בעולם, הוא ארגון ללא כוונת רווח, אשר מוקדש לרעיונות ששווה להפיץ.
בשנים האחרונות הועברו באמצעות מאות אירועי טד ברחבי העולם, אלפי הרצאות מעוררי השראה שמועברים ע"י גדולי המרצים. הנושא שיוצג  במרכז האקדמי  רופין,  הוא שילובים יצירתיים – Convergence.     

  

בעולם המודרני, הטכנולוגי, יש ערבוב מוחלט של תחומים ודיסציפלינות. האדם המודרני, האינטלקטואל, לא רק מעמיק בתחום שמעניין אותו אלא שובר את הגבולות לצדדים ובוחן כל נושא באמצעות פריזמות רבות. כך, נוצר טשטוש מוחלט של האבחנה המסורתית בין תעשיות, ענפי מדע, אשכולות תרבות וגישות חברתיות. התוצאה של שבירת הגבולות ושל טשטוש התחומים אינה יוצרת בהכרח כאוס או התפזרות אלא מצמיחה שילובים יחודיים. התלכדות של תחומים ושל דיסציפלינות. תחומי מחקר חדשים נולדים, ודורות חדשים של מוחות רעננים ויצירתיים צומחים ויוצרים בעצמם עוד ועוד שילובים

בין המרצים שיופיעו ב23 ביוני בקמפוס המרכז האקדמי:

פרופ’ יוסי יסעור, המלמד את תורת ההחלטות במרכז האקדמי רופין מזה עשרות שנים, מתעניין בהבדלים בין הדרך שבה כדאי לקבל החלטות לבין הדרך בה אנשים מחליטים בסופו של דבר, ויציג את הדמיון המפליא בין ההחלטה להשקיע בשוק ההון להחלטה… לרצוח שי רלר, יש אנשים שנולדים פעמיים. המקרה של שי רלר, בוגר מצטיין (פעמיים) בתואר הראשון והשני מטעם המרכז האקדמי רופין, בהחלט יכול להיחשב לאחד שכזה. רלר, המשותק מהצוואר ומטה. עובד כאנליסט, ובעיקר נותן השראה לכל מי ששומע את סיפורו המרגש.
אינה ברוורמן - יזמת סטארט-אפ ישראלי, שהחברה שהיא עומדת בראשה (אקו וייב פאוור) יצרה טכנולוגיה הנחשבת למתקדמת ביותר בעולם בייצור אנרגיה ירוקה. ברוורמן תחשוף בהרצאתה צילומי וידיאו שטרם נראו, מתחנת הכח הראשונה של החברה בגיברלטר, שיכולה לספק חשמל – למדינה שלמה. פרופ’ שוש ארד - ממקימי תחום הביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ונשיאת המרכז האקדמי רופין זה למעלה מעשור שנים. פרופ’ ארד, בעלת שם בין לאומי ברתימת הביוטכנולוגיה לייצור חומרים בעלי ערך ממיקרו-אצות לעולם התעשייה, תחשוף בפנינו את הקשר המפתיע שבין אצות ים למעיין הנעורים. 
בת-אל פאפורה - המופע של השחקנית בת-אל פאפורה שנולדה עם מחלה המונעת את התפתחות הגפיים, ננטשה על ידי אביה ונאלצה להסתדר בכוחות עצמה כשקומת היא 120 ס”מ בלבד, מתגלה כשחקנית המבטיחה של השנה בתיאטרון. בת-אל תעמוד על בימת טדאקס ותוכיח לנו שאין מכשול גבוה מדי בעולם. תומר היימן - במאי ומפיק סרטי תעודה, ואחד מיוצרי הקולנוע הבולטים בישראל. שלאחרונה התפרסם בעקבות סרטו ‘מיסטר גאגא’ שזוכה לתהודה בין לאומית ומוקרן בפסטיבלים ברחבי העולם.

אמאל איוב - תושבת שכונת שועפט שבמזרח ירושלים, שהקימה בית ספר פרטי בשם “פרומיס”, שבוגריו מוציאים תעודת בגרות ישראלית.  אמאל יזמת חברתית מובילה מהפכה בחינוך במזרח ירושלים ובוגרי משתלבים באוניברסיטה העברית. פרופ’ ערן סגל – חוקר בינלאומי שיציג את השוני המשמעותי ברמות הסוכר בדם בין אנשים שונים בעקבות אכילת מזון זהה ואת האלגוריתם שמנבא את רמות הסוכרים בדם לאחר ארוחה.  ממצאי קבוצת המחקר בראשותו יאירו את המלצות תזונתיות נפוצות בסימן שאלה.
ד”ר קובי ריכטר - מבעלי חברת מדינול ואחד מאנשי העסקים המצליחים בישראל. טייס קרב בעברו שהוביל את מחלקת המחקר ופיתוח של חיל האוויר ושימש כחוקר מוח ובינה מלאכותית. מדינול פיתחה וייצרה סטנטים לטיפולים קרדיולוגיים, וזכתה להצלחה מסחררת וריכטר מעורב במיזמים עסקיים רבים נוספים ניהל את קרן הון הסיכון מרתון. ד”ר משה ישראלי - המעבדה לסווג רקמות שמנהל ד”ר ישראלי בבילינסון, מהווה מרכז פורץ דרך באימונלוגיה של השתלות איברים, מח-עצם ומחקר הגנטיקה של האוכלוסייה בישראל. בהרצאתו יחשוף ד”ר ישראלי את הגילויים המפתיעים ביותר, מתוך הדי אן איי שלנו.  
 
ד"ר יוסי לוי-בלז - פסיכולוג קליני, ראש המחלקה למדעי ההתנהגות ברופין, חבר הנהלת עמותת "בשביל החיים" אשר מקדיש כבר מעל 15 שנה לשליחות מרכזית אחת - מניעת התאבדות. על בימת טד אקס יציג יוסי סדרת מחקרים חדשה המשלבת טכנולוגיה, בלשנות, פסיכולוגיה ופסיכיאטריה במטרה לאתר את אלו הנמצאים בסיכון אובדני ולהציל חיים.  

 

האירוע שיתקיים באולם הכנסים של המרכז האקדמי רופין ב23 ביוני, ישודר לראשונה ב  Facebook-Live Video
האירוע הינו למוזמנים בלבד, הנכם מוזמנים לצפות בו בשידור LIVE בפייסבוק וביוטיוב של רופין.

פרטים והרשמה באתר TedxRuppin