• להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים.

    קרא עוד

  • להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים

    קרא עוד

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

אושר פה אחד מינויו של פרופ' אביעד קליינברג כנשיא החדש של המרכז האקדמי רופין. פרופ׳ קליינברג יחליף בתפקיד את פרופ' גליה צבר שמסיימת את תפקידה בהצלחה גדולה לאחר 5 שנות כהונה.

קרא עוד

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

סטודנטים בהנדסה התחרו בהאקתון בינה מלאכותית וזכו בפרסים מכובדים ובהתנסות מעשית בפיתוח מעבד שתשרת אותם בעבודתם בתעשייה.

קרא עוד

שיא של 1149 בוגרים טריים

שיא של 1149 בוגרים טריים

בטקס מרגש שהתקיים בקמפוס בשבוע שעבר הוענקו 1149 תארי בוגר ומוסמך במרכז האקדמי רופין. האירוע היה לנקודת מפגש מיוחדת שבה לאחר כשנה שבה לא פקדו את הקמפוס סטודנטים, שמחנו לארח אלפי מבקרים בניהם בוגרים, בני משפחה נרגשים וחברי סגל אקדמי ומנהלי.

קרא עוד

שילובים יצירתיים בין-תחומיים הם המפתח להצלחה במציאות משתנה


תחת הכותרת
"שילובים יצירתיים" (Convergence"") הציגו בכנס TEDx Ruppin דוברים מתחומים שונים מודלים בין תחומיים פורצי דרך. האירוע שודר לראשונה ב- Facebook-Live Video

במהלך חודש יוני התקיים כנס TEDx Ruppin במרכז האקדמי רופין. הנושא המרכזי של הכנס היה "שילובים יצירתיים" (Convergence). לראשונה בהיסטוריה של הפורמט, הוא שודר ב- Facebook-Live Video.

רשימה מרשימה של חוקרים, מדענים, שחקנים, כמו בת אל פפוארה, שהציגה לקהל שילוב נחישות ויכולת משחק, אמנים ואנשי רוח הציגו במהלך הכנס מודלים פורצי דרך, מחקרים בעלי השלכות מרחיקות לכת על חיינו וסיפורי חיים מרתקים ומרגשים, כמו סיפורו של שי רלר, שכמעט איבד את חייו בנפאל ונשאר משותק בכל גופו מהצוואר מטה ובעזרת שילוב של כוח רצון, מחשבה חיובית וכלים טכנולוגיים סיים בהצטיינות תואר שני. יצירת שילובים בין תחומים מאפשרת חשיבה מקורית, יצירתית ו"מחוץ לקופסא" ומקדמת את היוזמה לרעיונות חדשניים, כפי שהציגה אינה ברוורמן, שהציגה את המיזם שלה להפקת אנרגיה מגלי הים.

אחד האתגרים הגדולים העומדים כיום בפני המין האנושי היא היכולת לפתח פתרונות יצירתיים אל מול מציאות משתנה. אתגר זה עמד אל מול עיניה של פרופ' שוש ארד, נשיאת המרכז האקדמי רופין, שבאמצעות שילוב של מחקר ותעשייה מגשימה את חזונו של בן גוריון בנגב ביצור אצות לשימוש תעשיית הקוסמטיקה. אם בעבר תחומי החיים היה מוגדרים וברורים, הרי שהשנים האחרונות הביאו עימן שינוי חשיבה וטשטוש תחומים על ידי שילובים יצירתיים של תחומים ודיסציפלינות שונות. לכאורה, מצב זה היה אמור להוביל לכאוס. אולם, שילובים כאלה יוצרים, בעצם, תחומי מחקר חדשים ואפשרויות נוספות למתן פתרונות לאתגרים ובעיות של המין האנושי, כגון שילוב של האלגוריתם של אמזון להמלצה על ספרים שעוזר למצוא את הדיאטה המתאימה לכל אדם במודל שהציג פרופ' ערן סגל. התוצאה של תהליך זה היא הרחבת תחומי המחקר ושילוב של טכנולוגיות ושיטות מחקר חדשות, לדוגמא במקרה של זיהוי מרכיבי DNA להתאמה לתרומת אברים ומח עצם, כפי שהציג ד"ר משה ישראלי

שילוב בין חשיבה צבאית לבין פיתוח טכנולוגיה רפואית חדשנית, כפי שהציג קובי ריכטר בהרצאתו הוא רק דוגמא לאחד המודלים החדשניים שהוצגו בכנס ואיפשרו הצצה לתוך עולמם ומוחם היצירתי של המציגים בכנס, שבאמצעות שילוב יצירתי בין תחומים הצליחו לייצר פתרונות והובילו שינוי בתחומם- שינוי שיצר מציאות חדשה ומסגרת לתחום מחקרי חדש, כמו הדרך שבה אנו מקבלים החלטות על נושאים חשובים ואפילו על כמות התוספות בפיצה, בהתאם למודל שהציג פרופ' יוסי יסעור לקבלת החלטות פאסיביות ואקטיביות.

שילובים יצירתיים אינם נחלתו של העולם הטכנולוגי בלבד. מודלים מחקריים פורצי דרך, המשלבים בין דיסציפלינות מחקריות שונות ושימוש בכלים טכנולוגיים בתחום מדעי החברה והרוח הוצגו בכנס, כמו המודל, המשלב דיסציפלינות אקדמיות שונות וכלים טכנלוגיים ומטרתו מניעת התאבדות והוצג על ידי ד"ר יוסי לוי בלז. גם ההופעות האומנותיות במהלך האירוע התבססו על שילוב בין תחומי אומנות שונים כגון קרקס, מחול ומוזיקה.

נאמנים לנושא המרכזי של האירוע, הצליחו גם מפיקי האירוע לשלב בין טכנולוגיות ופלטפורמות שידור והכנס שודר, לראשונה בהיסטוריה של פורמט TED, באמצעות Facebook-Live Video ואיפשר לצופים ברחבי העולם להשתתף ולהאזין להרצאות בזמן אמת.