• להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים.

    קרא עוד

  • להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים

    קרא עוד

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

אושר פה אחד מינויו של פרופ' אביעד קליינברג כנשיא החדש של המרכז האקדמי רופין. פרופ׳ קליינברג יחליף בתפקיד את פרופ' גליה צבר שמסיימת את תפקידה בהצלחה גדולה לאחר 5 שנות כהונה.

קרא עוד

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

סטודנטים בהנדסה התחרו בהאקתון בינה מלאכותית וזכו בפרסים מכובדים ובהתנסות מעשית בפיתוח מעבד שתשרת אותם בעבודתם בתעשייה.

קרא עוד

שיא של 1149 בוגרים טריים

שיא של 1149 בוגרים טריים

בטקס מרגש שהתקיים בקמפוס בשבוע שעבר הוענקו 1149 תארי בוגר ומוסמך במרכז האקדמי רופין. האירוע היה לנקודת מפגש מיוחדת שבה לאחר כשנה שבה לא פקדו את הקמפוס סטודנטים, שמחנו לארח אלפי מבקרים בניהם בוגרים, בני משפחה נרגשים וחברי סגל אקדמי ומנהלי.

קרא עוד

פרופ' יוסי יסעור: "אנשים מוכנים לשלם כסף, אבל לא להתחרט"

פרופ' יוסי יסעור, מומחה בתורת ההחלטות ומרצה למנהל עסקים במרכז האקדמי רופין, מסביר איזה  ערך מוסף מקבלים הסטודנטים, שחלקם כבר מנהלים בכירים בתעשייה, הלומדים מינהל עסקים במרכז האקדמי רופין

פרופ' יוסי יסעור - מומחה בתורת ההחלטות ומרצה למנהל עסקים במרכז האקדמי רופיןפרופ' יוסי יסעור - מומחה בתורת ההחלטות ומרצה למנהל עסקים במרכז האקדמי רופין

"אחד הדברים שהכי משפיעים על קבלת ההחלטות זה רגש החרטה" אומר פרופ' יסעור, מהמומחים הבולטים בישראל בתורת ההחלטות ומרצה מבוקש למינהל עסקים ובתכנית המוסמך MBA  ותכנית ה- BA מנהלים במרכז האקדמי רופין. "אנשים פוחדים להתחרט וזה משפיע על ההתנהלות שלהם"

פרופ' יסעור הוא אחד מוותיקי הסגל בבית הספר לכלכלה ומינהל עסקים במרכז האקדמי רופין. הוא פרסם כבר ארבעה ספרים, המשמשים כספרי לימוד בתחום קבלת ההחלטות. זהו אחד התחומים המרכזיים הנלמדים במסגרת הלימודים במנהל עסקים, בכלכלה במדעי ההתנהגות ובהנדסת תעשייה וניהול במרכז האקדמי רופין. סיפרו האחרון של פרופ' יסעור, "גם לכם לא היו מים חמים", בהוצאת מטר הוא רב מכר ונמכר בלמעלה מ-20 אלף עותקים.

"את הפחד מחרטה אפשר לנצל בעסקים", מסביר יסעור. "המחקר שאני עורך כעת עם שני סטודנטים בכלכלה ובחשבונאות מראה שאנשים מוכנים להפסיד כסף ולא להתחרט.

חברות עולמיות, שמשמשות כשחקנים מובילים בשוק, כמו 'נטפים' לדוגמא, שיש לה תחרות אל מול יצרנים מסין שמציעים מוצרים זולים יותר, יכולות לשכנע את הלקוחות שלהם שנכון שהמוצרים שלהם בפלסאון יקרים יותר, אבל אם ירכשו את המוצר שלהם ולא את החיקויים, אז הם לעולם לא יתחרטו, ברמת השירות, הקידמה וכו' וכו'. אנחנו רואים את האפקטיביות של המסר הזה  בחברות".

פרופ' יסעור לא מוותר לרגע על גאוות היחידה וממשיך "גם בנטפים וגם בפלסאון, בשתי חברות, שהמנהלים שלהם הם בוגרי רופין והם סיימו את הלימודים שלהם כאן אצלנו עם תפיסה ייחודית של מינוף כשלון או חולשה להצלחה עתידית או ללימוד עתידי. אני מאמין שזה משהו שלא נותנים לסטודנטים במקום אחר" מסכם פרופ' יסעור.