• להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים.

    קרא עוד

  • להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים

    קרא עוד

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

אושר פה אחד מינויו של פרופ' אביעד קליינברג כנשיא החדש של המרכז האקדמי רופין. פרופ׳ קליינברג יחליף בתפקיד את פרופ' גליה צבר שמסיימת את תפקידה בהצלחה גדולה לאחר 5 שנות כהונה.

קרא עוד

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

סטודנטים בהנדסה התחרו בהאקתון בינה מלאכותית וזכו בפרסים מכובדים ובהתנסות מעשית בפיתוח מעבד שתשרת אותם בעבודתם בתעשייה.

קרא עוד

שיא של 1149 בוגרים טריים

שיא של 1149 בוגרים טריים

בטקס מרגש שהתקיים בקמפוס בשבוע שעבר הוענקו 1149 תארי בוגר ומוסמך במרכז האקדמי רופין. האירוע היה לנקודת מפגש מיוחדת שבה לאחר כשנה שבה לא פקדו את הקמפוס סטודנטים, שמחנו לארח אלפי מבקרים בניהם בוגרים, בני משפחה נרגשים וחברי סגל אקדמי ומנהלי.

קרא עוד

זיכרה של ליאור צפתי ז"ל יונצח במרכז לחקר האובדנות והכאב הנפשי

במפגש מרגש שנערך (17.7) במעמד הנשיאה פרופ' גליה צבר, המנכ"ל וסגן הנשיאה ד"ר ישראל גרמן והתורמים דבי וארז צפתי, נחתם הסכם תרומה להנצחת בתם, ליאור צפתי ז"ל בשם המרכז אשר ייקרא מעתה "המרכז לחקר האובדנות והכאב הנפשי על שם ליאור צפתי". במפגש נכחו גם פרופ' אייל גמליאל, דיקן ביה"ס למדעי החברה והקהילה וד"ר יוסי לוי-בלז, ראש המח' למדעי ההתנהגות שהוא גם המקים וראש המרכז.

המרכז לחקר האובדנות והכאב הנפשי על שם ליאור צפתי הוא מרכז ראשון מסוגו בישראל. המרכז, בראשותו של ד"ר יוסי לוי בלז, ישמש מוקד ידע מחקרי-יישומי בתחום מניעת אובדנות ובסיס לקיום פרויקטים לאומיים ובין לאומיים בנושא אובדנות וכאב נפשי. חזון המרכז הוא קידום ההבנה והמודעות לנושא אובדנות בישראל וזאת בכדי להגביר את היכולת לאיתור, טיפול ומניעה של מקרי אובדנות. המרכז עובד בשילוב עם עמותת "בשביל החיים" – העמותה למניעת התאבדות ולתמיכה במשפחות שיקיריהן התאבדו. 

משפחת צפתי תרמה תרומה נדיבה ביותר למרכז ובנוסף הקימה קרן למלגות למחקרים בתחום האובדנות והכאב הנפשי במסגרת המרכז. כספי התרומה ישמשו לפעילויות המרכז, למתן מענקי מחקר, מלגות לסטודנטים, עריכת ימי עיון וכנסים מקצועיים ופעילות לקידום המודעות, מניעת אובדנות והעמקת הידע המחקרי בתחום.

במפגש סיפרו בני הזוג צפתי על ליאור ביתם: "ליאורי שלנו הייתה אדם שמח, אוהבת אדם ואוהבת דעת, בתקופת המכינה הקדם צבאית חלתה בפתאומיות בדיכאון קליני, אנו לא הבנו את עוצמת הכאב הנפשי לא ידענו לשאול והיא לא הצליחה לספר. אנו מרגישים שהחיבור בין האסון שלנו לבין התקווה למניעת אסונות דומים נוספים, מתאים למרכז החדש שמוקם במרכז האקדמי רופין ומתחבר לעשייה בחייה הקצרים ולרוחה של ליאורי שלנו. נאחל הצלחה לסגל המרכז ולסטודנטים שיהיו מעורבים בו. תודה שפתחתם לנו צוהר להיות חלק מקהילת רופין".

דבי וליאור צפתידבי וליאור צפתידבי וארז צפתי והנהלת רופין ובית הספר למדעי החברה והקהילהדבי וארז צפתי והנהלת רופין ובית הספר למדעי החברה והקהילה

פרופ' גליה צבר התייחסה לסיפור האישי ולתרומה הנדיבה: "הפקדתם בידנו אחריות גדולה ואני מבטיחה כי נעשה הכול כדי לקדם הבנה ומודעות גדולים יותר שיסייעו במניעת אובדנות".
ד"ר יוסי לוי בלז: "אנו מודים מקרב לב למשפחת צפתי ויוצאים לדרך משותפת ומרגשת. אני מאמין שבעמל ויזע רב נצליח יחד להפחית את מספר המתאבדים בישראל ולהושיט יד לאלו הנמצאים במצוקה וזקוקים לעזרה".

יעדים עיקריים של המרכז לשנים הקרובות:
1. לקיים מחקר פעיל בסוגיות של כאב נפשי, אובדנות ומניעתה ותמיכה במשפחות שיקיריהן התאבדו ולקיים שיתופי פעולה מחקריים בארץ ובחו"ל
2. ליזום ולהוביל כנסים אקדמיים וציבוריים בנושאים הרלוונטיים
3. להעניק ייעוץ לגופים ממשלתיים, עמותות וגופים פרטיים ולפעול באופן אינטנסיבי לשם הבנה וצמצום התופעה
4. לטפח חוקרים צעירים וסטודנטים המבקשים להעמיק בתחום זה
5. להוות גוף חשיבה, למידה וחדשנות בתחום המחקר וההבנה של התנהגות אובדנית והכאב הנפשי

עוד על המרכז לחקר האובדנות והכאב הנפשי ע"ש ליאור צפתי