פרופ' יוסי יסעור: "אנשים מוכנים לשלם כסף, אבל לא להתחרט"

פרופ' יוסי יסעור, מומחה בתורת ההחלטות ומרצה למנהל עסקים במרכז האקדמי רופין, מסביר איזה  ערך מוסף מקבלים הסטודנטים, שחלקם כבר מנהלים בכירים בתעשייה, הלומדים מינהל עסקים במרכז האקדמי רופין

פרופ' יוסי יסעור - מומחה בתורת ההחלטות ומרצה למנהל עסקים במרכז האקדמי רופיןפרופ' יוסי יסעור - מומחה בתורת ההחלטות ומרצה למנהל עסקים במרכז האקדמי רופין

"אחד הדברים שהכי משפיעים על קבלת ההחלטות זה רגש החרטה" אומר פרופ' יסעור, מהמומחים הבולטים בישראל בתורת ההחלטות ומרצה מבוקש למינהל עסקים ובתכנית המוסמך MBA  ותכנית ה- BA מנהלים במרכז האקדמי רופין. "אנשים פוחדים להתחרט וזה משפיע על ההתנהלות שלהם"

פרופ' יסעור הוא אחד מוותיקי הסגל בבית הספר לכלכלה ומינהל עסקים במרכז האקדמי רופין. הוא פרסם כבר ארבעה ספרים, המשמשים כספרי לימוד בתחום קבלת ההחלטות. זהו אחד התחומים המרכזיים הנלמדים במסגרת הלימודים במנהל עסקים, בכלכלה במדעי ההתנהגות ובהנדסת תעשייה וניהול במרכז האקדמי רופין. סיפרו האחרון של פרופ' יסעור, "גם לכם לא היו מים חמים", בהוצאת מטר הוא רב מכר ונמכר בלמעלה מ-20 אלף עותקים.

"את הפחד מחרטה אפשר לנצל בעסקים", מסביר יסעור. "המחקר שאני עורך כעת עם שני סטודנטים בכלכלה ובחשבונאות מראה שאנשים מוכנים להפסיד כסף ולא להתחרט.

חברות עולמיות, שמשמשות כשחקנים מובילים בשוק, כמו 'נטפים' לדוגמא, שיש לה תחרות אל מול יצרנים מסין שמציעים מוצרים זולים יותר, יכולות לשכנע את הלקוחות שלהם שנכון שהמוצרים שלהם בפלסאון יקרים יותר, אבל אם ירכשו את המוצר שלהם ולא את החיקויים, אז הם לעולם לא יתחרטו, ברמת השירות, הקידמה וכו' וכו'. אנחנו רואים את האפקטיביות של המסר הזה  בחברות".

פרופ' יסעור לא מוותר לרגע על גאוות היחידה וממשיך "גם בנטפים וגם בפלסאון, בשתי חברות, שהמנהלים שלהם הם בוגרי רופין והם סיימו את הלימודים שלהם כאן אצלנו עם תפיסה ייחודית של מינוף כשלון או חולשה להצלחה עתידית או ללימוד עתידי. אני מאמין שזה משהו שלא נותנים לסטודנטים במקום אחר" מסכם פרופ' יסעור.