• להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים.

    קרא עוד

  • להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים

    קרא עוד

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

אושר פה אחד מינויו של פרופ' אביעד קליינברג כנשיא החדש של המרכז האקדמי רופין. פרופ׳ קליינברג יחליף בתפקיד את פרופ' גליה צבר שמסיימת את תפקידה בהצלחה גדולה לאחר 5 שנות כהונה.

קרא עוד

סוגרים מעגל בטקס הענקת סיפורי חיים

סוגרים מעגל בטקס הענקת סיפורי חיים

טקס הענקת סיפורי חיים ובמרכזו מפגש של המתועדים ובני משפחותיהם עם הסטודנטים שליוו אותם, היווה סגירת מעגל בתום המסע המשותף אליו יצאו בין זיכרונות ילדותם של ותיקי עמק חפר.

קרא עוד

טקס המצטיינים חזר לקמפוס

טקס המצטיינים חזר לקמפוס

בטקס המצטיינים שהתקיים השבוע ההתרגשות הייתה כפולה, גם על אותם סטודנטים שהצטיינו בלימודיהם וגם על עצם המפגש בקמפוס אתם ועם בני משפחותיהם.

קרא עוד

ביקור המשלחת - חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית בביקור ברופין

השבוע (24.2) התקיים במרכז האקדמי רופין, ביקור מיוחד של חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית ביוזמת יו"ר הסוכנות יצחק בוז'י הרצוג ובראשותו, וניר להב- ראש היח' לאקטיביזם בסוכנות, בין חברי המשלחת: נשיאת ארגון נשות הדסה, מנהיגי הפדרציות היהודיות בארה"ב, קנדה ואוסטרליה.

חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, מתכנס שלוש פעמים בשנה ומורכב ממנהיגי הקהילות היהודיות, הזרמים הדתיים, התנועות והארגונים הציוניים בכל רחבי העולם. הוא מהווה מפגן אחדות של יהדות העולם עם מדינת ישראל ומשמש במה לדיונים בנושאים העומדים על סדר יומו של העם היהודי. מטרת הביקור הייתה לחזק את הקשרים עם המרכז האקדמי רופין ולהכיר את העשייה האקדמית, בעלת הזיקה לסוכנות היהודית, לדוגמה: הפעילות הנעשית במכון להגירה ושילוב חברתי ושיתוף הפעולה עם כפרי הנוער של הסוכנות היהודית.

במהלך הביקור ברופין, סיירו חברי המשלחת ברחבי הקמפוס האקדמי, ביקרו בגן פסלי העולים המרהיב, בגלריה בבניין הספרייה ונפגשו עם סטודנטים עולים חדשים ומתנדבים בכפרי הנוער. פרופ' גליה צבר סקרה את מצב העלייה וההגירה בישראל והציגה את הפעילות הענפה הנעשית ברופין כולל ייחודיותו בלמידה משותפת WeLearn ובשילוב אוכלוסיות סטודנטים מקהילות שונות. ד"ר ניבי דיין הציגה את המכון לחקר הגירה ושילוב חברתי, הגב' דבי קופמן-גבאי, הציגה את פעילות היחידה ליזמות ומעורבות חברתית, נערך מפגש מרגש במעבדת הרובוטיקה עם תלמידי כפר הנוער 'בן יקיר' שהציגו את הרובוטים שבנו במסגרת נוער שוחר רובוטיקה, בראשות ד"ר רינה צביאל-גירשין מהפקולטה להנדסה.

 

יו"ר הסוכנות יצחק בוז'י הרצוג פתח ואמר כי היה לו חשוב להביא את אנשי חבר הנאמנים מרחבי העולם ומישראל דווקא לרופין המקרינה עשייה חברתית ורב תרבותית ועשייה אקדמית בתחום ההגירה והעלייה. עוד ציין את הקשר האישי המיוחד שהיה לאביו הנשיא הרצוג עם אביו של פרופ' יוסטמן- דיקן הפקולטה לכלכלה ומנהל עסקים ברופין שהשתתף בביקור- "הם היו החברים הכי טובים" אמר הרצוג.

פרופ' גליה צבר, נשיאת המרכז האקדמי רופין: "במרכז האקדמי רופין מתקיימת עשייה מדעית ענפה בשימת דגש על שלושה תחומי העתיד של העולם ובכלל זה חקר הים, חקר הגירה וחקר הגיל השלישי. בתחומים אלו ובאחרים אנו דואגים להכשרה אקדמית מעולה לאלפי הסטודנטים שלנו המסייעת להם להשתלב באופן מיטבי בשוק העבודה. לצד כל אלו הניף המרכז את דגל ההנגשה של ההשכלה האקדמית לאוכלוסיות מרובות חסמים כחלק מהעשייה המדעית המביאה לשינוי חברתי. העשייה המבורכת הזו, המהווה את אבן היסוד של תפישת ה Welearn נעשית עם שותפים ובכלל זה הסוכנות היהודית."