• להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים.

    קרא עוד

  • להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים

    קרא עוד

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

אושר פה אחד מינויו של פרופ' אביעד קליינברג כנשיא החדש של המרכז האקדמי רופין. פרופ׳ קליינברג יחליף בתפקיד את פרופ' גליה צבר שמסיימת את תפקידה בהצלחה גדולה לאחר 5 שנות כהונה.

קרא עוד

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

סטודנטים בהנדסה התחרו בהאקתון בינה מלאכותית וזכו בפרסים מכובדים ובהתנסות מעשית בפיתוח מעבד שתשרת אותם בעבודתם בתעשייה.

קרא עוד

שיא של 1149 בוגרים טריים

שיא של 1149 בוגרים טריים

בטקס מרגש שהתקיים בקמפוס בשבוע שעבר הוענקו 1149 תארי בוגר ומוסמך במרכז האקדמי רופין. האירוע היה לנקודת מפגש מיוחדת שבה לאחר כשנה שבה לא פקדו את הקמפוס סטודנטים, שמחנו לארח אלפי מבקרים בניהם בוגרים, בני משפחה נרגשים וחברי סגל אקדמי ומנהלי.

קרא עוד

הסטודנטים במרכז האקדמי רופין חגגו את הסיגד

במלאת עשור שנים למסורת חג הסיגד ברופין הוענקו תעודות הגמר לבוגרי 'תכנית המגשרים' בני הקהילה המכשירה אותם, בנוסף לתואר, כמגשרים בין תרבותיים, הופעה של הזמר אביאור מלסה ופתיחת תערוכה אומנותית בשם "גלים" על משמעות הצבע השחור באמנות

 

הסטודנטים במרכז האקדמי רופין השתתפו בחגיגות הסיגד, חגם המסורתי של יוצאי העדה האתיופית. במסגרת החגיגות הושקה תערוכה ייחודית "גלים" על משמעותו של הצבע השחור באמנות ועל היחסים בינו לבין שאר הצבעים. אוצר: דר' גיא מורג צפלביץ'. כמו כן, התקיימו הופעות של הזמר אביאור מלסה, מופע מחול אתיופי מסורתי והוקמו דוכני אוכל אתיופי.

 

מאירועי חג הסיגד ברופין 29.11.16מאירועי חג הסיגד ברופין 29.11.16

פרופסור גליה צבר, נשיאת המרכז האקדמי רופין "כמי שחגגה את חג הסיגד האחרון באתיופיה ערב עליית "מבצע משה" ב 1984 וראתה את ההתרגשות והציפייה של העולים לעלות לישראל, קוראת לממשלת ישראל לא ייתכן שעברו למעלה מ 30 שנה והחברה הישראלית עדיין לא השכילה לחבר ולגשר בין התרבויות. שנים ארוכות מתמודדים עולים מאתיופיה עם קשיים מרובים בישראל אשר רובם ככולם נובעים מבורות וגזענות. למרות חוקים שמנסים למגר את הגזענות והאפליה היא נוכחת במוסדות חינוך, במוסדות ממשלתיים, במקומות עבודה, בדיור הציבורי כמו גם ביחס של משטרת ישראל בעיקר לצעירים יוצאי אתיופיה".

מאירועי חג הסיגד ברופין 29.11.16מאירועי חג הסיגד ברופין 29.11.16

פרופסור צבר הוסיפה ואמרה "על מנת להתמודד עם תופעות קשות אלו נדרשת בראש ובראשונה הכרה בקיומן וכן אכיפה יעילה של חוקים נגד גזענות ואפליה. לצד זה נדרש מאמץ כולל שיוביל לשינוי תפיסתי בכל רבדי החברה בישראל בהובלה של אישי ציבור, פעילים חברתיים ואנשי ואקדמיה. יש לחזק את החשיבות של גיוון תרבותי בחברה שוויונית. יש לדאוג לחיזוק המעטפת הכלכלית כך שתאפשר למשפחות להתקיים בכבוד, לעודד תלמידים להשתלב בהשכלה הגבוהה, במיוחד במקצועות בעלי יוקרה, כמו גם לשריין מקומות עבודה במגזר הציבורי של משכילים מהקהילה".

מסיימי תכנית מגשרים 2016מסיימי תכנית מגשרים 2016

במרכז האקדמי רופין פועלת תכנית מנהיגות וגישור בין תרבותי למנהיגות מקרב העדה האתיופית המעניקה הזדמנות למועמדים אתיופים, בעלי פוטנציאל מנהיגותי, ללמוד לתואר ראשון במרכז. הסטודנטים בתוכנית זוכים לא רק להשכלה גבוהה מתאימה, אלא שותפים לעשייה חברתית משמעותית ופועלים לקידום האוכלוסייה מהמקומות מהם הגיעו: בפנימיות, בכפרי נוער, בשכונות מצוקה ועוד. פרופסור צבר הוסיפה ואמרה "תכנית מנהיגות וגישור בין-תרבותי לסטודנטים בני הקהילה האתיופית במרכז האקדמי רופין חוללה שינוי אמיתי שכבר נראה בשטח בקרב צעירים בני הקהילה האתיופית בישראל. התוכנית נותנת הזדמנות לצעירים אלו, לרכוש השכלה גבוהה, להתברג בתפקידים התואמים את כישוריהם במשק הישראלי ובד בבד להישאר מעורבים ומשפיעים בקהילה ממנה הגיעו".

הענקת תעודות מסיימי תכנית מגשריםהענקת תעודות מסיימי תכנית מגשרים

מקונן טקלה, ראש תכנית המגשרים "הסטודנטים הלומדים בתוכנית המנהיגות מחזקים בלימודים את זהותם. זהות ברורה וחזקה זו מסייעת להם להתערות בחברה ישראלית מבלי להתבייש במוצא שלהם. אותם צעירים המצליחים לפרוץ את "תקרת הזכוכית" שעמדה בפניהם, מהווים מודל לחיקוי לילדים ונערים מהקהילה. קיומו של חג זה מדי שנה במרכז האקדמי רופין מסמל את הרב תרבותיות ומתן כבוד לתרבות ולקהילה האתיופית ".

מאירועי חג הסיגד ברופין 29.11.16מאירועי חג הסיגד ברופין 29.11.16