• להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים.

    קרא עוד

  • להיות יזם ים

    תכירו את החקלאות הימית, תחום מרתק ופורץ גבולות שנלמד ונחקר בפקולטה למדעי הים

    קרא עוד

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

פרופ' אביעד קליינברג - נשיא חדש למרכז האקדמי רופין

אושר פה אחד מינויו של פרופ' אביעד קליינברג כנשיא החדש של המרכז האקדמי רופין. פרופ׳ קליינברג יחליף בתפקיד את פרופ' גליה צבר שמסיימת את תפקידה בהצלחה גדולה לאחר 5 שנות כהונה.

קרא עוד

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

האקתון בינה מלאכותית - היי טק ברופין

סטודנטים בהנדסה התחרו בהאקתון בינה מלאכותית וזכו בפרסים מכובדים ובהתנסות מעשית בפיתוח מעבד שתשרת אותם בעבודתם בתעשייה.

קרא עוד

שיא של 1149 בוגרים טריים

שיא של 1149 בוגרים טריים

בטקס מרגש שהתקיים בקמפוס בשבוע שעבר הוענקו 1149 תארי בוגר ומוסמך במרכז האקדמי רופין. האירוע היה לנקודת מפגש מיוחדת שבה לאחר כשנה שבה לא פקדו את הקמפוס סטודנטים, שמחנו לארח אלפי מבקרים בניהם בוגרים, בני משפחה נרגשים וחברי סגל אקדמי ומנהלי.

קרא עוד

א.ב. יהושע הקריא פרקים נבחרים מספרו החדש, שטרם יצא לאור, "המנהרה" בכנס ה"אופק החדש" במרכז האקדמי רופין

התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית-גרונטולוגית של המרכז האקדמי רופין- היחידה שנותנת מענה לצורך האקוטי בהכשרת מטפלים לגיל השלישי, נחנכה בכנס "האופק החדש"

במסגרת הכנס "האופק החדש" בקמפוס המרכז האקדמי רופין, הושק מסלול אקדמי חדש לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית-גרונטולוגית. בכנס השתתפו ראשי ענף רפואת הנפש והזקנה בארץ, בהם פרופ' יצחק בריק, יו"ר האגודה הישראלית לגרונטולוגיה, ד"ר אהרון כהן, ראש האגף לגריאטריה במשרד הבריאות, ד"ר דב צ'רניחובסקי, ממכללת עמק יזרעאל ומכון גרטנר' בתל השומר, פרופ' רחל לוי-שיף, יו"ר מועצת הפסיכולוגים וכן נטל בו חלק פרופ' שלמה מור-יוסף, מנכ"ל הביטוח הלאומי.

המסלול החדש לתואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית-גרונטולוגית, המתמחה בבגרות המאוחרת ובזקנה, אושר לא מכבר על-ידי המועצה להשכלה גבוהה, ללימודי תואר שני (M.A.) בפסיכולוגיה קלינית גרונטולוגית. זהו המסלול היחיד בארץ המתמחה בתחום זה. נשיאת המרכז האקדמי רופין, פרופ' שוש ארד, התייחסה בדבריה לנושא ואמרה " אנשי המקצוע היחידים בנושא בישראל קיבלו את הכשרתם בחו"ל. מקומות ההכשרה הקלינית משוועים לסטודנטים ולבוגרי פסיכולוגיה קלינית, והמרכז האקדמי רופין, בתמיכת משרד הבריאות, נענה לאתגר החשוב הזה, ויכשיר ויחנך פסיכולוגים קליניים-גרונטולוגיים בגישה אינטגרטיבית, אשר תשרת את הגיל השלישי. אני מודה למועצה להשכלה גבוהה על אישור התוכנית תוך הכרה בחשיבותה הרבה עבור החברה והקהילה בישראל".

בראש התוכנית עומד פרופ' יעקב (ג'קי) לומרנץ, שכיהן כראש הענף הקליני במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, והינו מייסד 'מכון הרצוג לחקר ההזדקנות והזקנה' בה.

פרופ' יעקב (ג'קי) לומרנץפרופ' יעקב (ג'קי) לומרנץ

התכנית תתפרס על פני שנתיים והיא תכנית קלינית, העוסקת בתקופת החיים השלישית של האדם- תקופת הזקנה. מטרת התוכנית להקנות לסטודנטים ידע תיאורטי וידע מעשי בטיפול קליני ולהכשירם לטיפול באדם המבוגר, תוך שימוש בכלי אבחנה וטיפול חדשניים. המסלול הינו שילוב ייחודי של פסיכולוגיה קלינית יסודית ומוכרת עם גרונטולוגיה מתקדמת. התוכנית תלווה בפרקטיקום בבתי החולים ובמרכזים הרפואיים 'לב השרון', 'שלוותה', 'שער מנשה', 'הלל יפה' ונוספים.

פרופ' לומרנץ, שכיהן כנשיא האגודה הישראלית לגרונטולוגיה, ציין כי התכנית תולדה של צורך לאומי ודחוף, נוכח הזדקנותה המתמשכת של אוכלוסיית מדינת ישראל. מנתוני המשק עולה כי תוחלת החיים עלתה משמעותית בשנים האחרונות בישראל ותמשיך לעלות כך שעד שנת 2035 יוכפל מספר בני 65+ בארץ. "לצד הברכה באריכות החיים, אין להתעלם מכך שעם העלייה בגיל גדלות הבעיות", ציין לומרנץ, "כיום רבע מכלל הזקנים חיים מתחת לקו העוני, כמעט מחציתם סובלים מבדידות, כל זקן חמישי נפגע מהתעללות, ועם העלייה בגיל מתרבות המחלות הכרוניות".

גולת הכותרת בכנס הייתה השתתפותו של הסופר א.ב. יהושע , אשר הקריא בפני המשתתפים הנרגשים לראשונה פרקים נבחרים מספרו החדש שטרם ראה אור, "המנהרה". בנוסף, אמר יהושע: "מכיוון שמדובר ברומן שעדיין בעבודה, שעדיין רחוק מהשלמה, אז לקרוא עמודים ראשונים בפומבי זה דבר שאף פעם בימי חיי הארוכים לא עשיתי, ואני עושה את זה לכבוד פרופסור לומרנץ ולכבוד המרכז האקדמי רופין שאני נושא תואר עמית כבוד מטעמו. העלילה בספרי החדש מספרת על אדם שמתחיל אצלו תהליך של שיטיון (דמנציה) ואז הוא נכנס למנהרה שיש לה הרבה מובנים - גם פוליטיים. אנחנו חיים בכל מיני מנהרות בחיים, גם היינו במלחמה במנהרות, כך שהמילה 'מנהרה' היא מילה כוללת כאן גם בתחום היחסים, בתחום האומה והלאום, ובעוד תחומים".