מעבר לאופק - אקדמיה פוגשת קהילה

מיזם חדש של המחלקה למדעי ההתנהגות - במרכז האקדמי רופין והמועצה אזורית עמק חפר, יאפשר לתושבי עמק חפר והסביבה, להשתתף בסדרת הרצאות מרתקת שבמסגרתה,  המרצים והחוקרים המובילים ברופין יספרו על המחקרים חדשים המנסים לתת מענה על השאלות הגדולות בפסיכולוגיה, בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה. 

 

ההכנסות שיאספו ייתרמו למען מלגות
המיזם המיוחד הוא חלק מתפיסה החברתית רחבה יותר, אותה מנסה המרכז האקדמי רופין ליישם אל מול  הקהילה הקרובה בעמק חפר ובישובים הקרובים בשרון. סדרת המפגשים תועבר בהתנדבות על ידי המרצים המובילים של המחלקה למדעי ההתנהגות ברופין ותהיה פתוחה לכלל הקהל הרחב: מבוגרים וצעירים, הורים ובני נוער, משפחות ויחידים. כל ההכנסות יאספו למלגות הצטיינות לסטודנטים בני עמק חפר.
כל מפגש שיתקיים אחת לחודש בימי שלישי החל מהשעה- 20:00, באולם הנדסה בקמפוס רופין, יכלול הרצאה, כיבוד קל ודיון מרכזי באחד מהנושאים המרתקים (ראו רשימה).
ניתן לרכוש מנויי לכל הסדרה במחיר סימלי של - 200 ₪ לכל הסדרה או ב 40 ₪ להרצאה בודדת ב- 09-8983890 או ב This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הרצאה ראשונה - פרופ' עדה זהר
נושא ההרצאה - מה בין האישיות שלנו ללב שלנו? האם הפסיכולוגיה יכולה לשנות את פעולת הלב? ואיך כל זה יסייע לנו לשפר (בקלות יחסית) את בריאותנו? בהרצאה תעמיק פרופ' עדה זוהר, פסיכולוגית קלינית מומחית ומנהלת מעבדת מחקר פעילה במחלקתנו, בנושא הקשר המיוחד שבין תהליכים פסיכולוגיים (רגש, אישיות, עמדות, התנהגות) לבין בריאות פיזית בדגש על פעילות הלב. במהלך ההרצאה פרופ' זוהר תדגים את ההשפעה הדרמטית של משוב ביולוגי על שונות קצב לב ותדגיש את התהליכים החיוביים - מה ניתן לעשות כדי לשפר בריאות לבבית.  

להלן רשימת הנושאים בכל הסדרה

28/2/17

פרופ' עדה זוהר - פעולת הלב, הרגש והאישיות - הרמוניה של בריאות

21/3/17

ד"ר מיכל מורג - הצצה לתופעת הכתות –  מנקודת מבט פסיכולוגית וקרימינולוגית

 

25/4/17

ד"ר אפרת בן זאב – חיקוי והסתרה במסעותיהם של מבקשי מקלט לישראל

16/5/17

פרופ' אייל גמליאל  – שלא יעבדו עליכם! הטיות אנושיות בקבלת החלטות.

 

6/6/17

ד"ר אלי תימן - הולדת אם: מבט אנתרופולוגי על חוויותיהן של נשים בתהליך הפונדקאות בישראל

 

27/6/17

ד"ר יוסי לוי בלז- "אל תלחיץ אותי"  - גישות חדשות ומפתיעות להתמודדות עם לחץ

המחלקה למדעי ההתנהגות

המחלקה למדעי ההתנהגות ברופין מכשירה בוגרים במדעי ההתנהגות ומהווה נדבך חשוב בבית הספר למדעי החברה והקהילה ברופין שבמסגרתו פועלות עוד שתי תכניות לימודים לתואר ראשון (בוגר) בסיעוד ובעבודה סוציאלית, ובנוסף שלוש תכניות לימוד לתארים שניים (מוסמך) בהגירה ושילוב חברתי, בפסיכולוגיה קלינית, ובפסיכולוגיה קלינית גרונטולוגית.
המחלקה חרתה על דגלה את נושא החיבור המשמעותי לקהילה במגוון אופנים ואפיקים. ובין הפרויקטים המרכזיים נעשות במסגרתה פעולות רבות. בין הפרויקטים המובילים ניתן לציין את  פרויקט "סיפור חיים" הכולל הפקת ספרי תיעוד של סטודנטים בשנה ב' ללימודיהם המתחקרים מראיינים ומפיקים עבור ותיקי האזור "ביוגרפיות אישיות וסיפורי חיים". דוגמא נוספת:  אירוח תלמידי תיכון במגמות מדעי החברה בעמק חפר במחלקה למדעי ההתנהגות כולל הרצאות, סיורים וביקור במעבדות וכו
תלמידי תכנית המצטיינים של המחלקה למדעי ההתנהגות "תכנית אלונים" - פועלים עם חניכי פנימיית אלישיב על הקמת גינה אקולוגית לרווחת תלמידי הפנימייה (פרויקט שנתי התנדבותי)  ואילו תלמידי שנה ג' פועלים עם חניכי פנימיית שבילים ליצירת מסגרת בה החניכים מתנדבים בפעילות העצמה לנערים בחדרה.